Bu koşunun 'tavşan'ı bir sokak köpeğiydi

Atatürk'ün Isparta'ya gelişinin 77. yılı için Isparta Belediyesi, 3. Geleneksel Atatürk Halk koşusu düzenledi. 13 bin kişi kayıt yaptırdı.

ISPARTA - Atatürk'ün Isparta'ya gelişinin 77. yılı için Isparta Belediyesi, 3. Geleneksel Atatürk Halk koşusu düzenledi. 13 bin kişi kayıt yaptırdı. 6 bin 700 metrelik parkurda büyük erkekler kategorisinde 10553 göğüs numaralı Mehmet Çağlayan, 19 dakika 50 saniyeyle yarışmayı tamamlayarak birinci oldu. Çağlayan'ın rakipleriyle arayı açmasında, yarışlarda 'tavşan' tabir edilen hızlandırıcı bir faktör vardı: Peşine takılan köpek!
Milli atlet Çağlayan, başından beri birinci götürdüğü yarışın şehir merkezi bölümünden geçerken, peşine bir sokak köpeği takıldı. Köpekten korkan Çağlayan daha da hızlanırken hakem ve çevredekilerden köpeği uzaklaştırmaları için yardım istedi. Çağlayan hızını artırınca, rakipleriyle farkı da açtı. Yarışı 19 dakika 50 saniyede bitiren Çağlayan da, "Aslında köpekten korkmam. Yarışa konsantre olmuştum. Bir anda yanımda belirmesiyle korkarak, hızlanmak zorunda kaldım. Yarışı kazanmama olmasa da farkı açmama neden oldu" yanıtı verdi.