'Bu nasıl vampirliktir!'

'Bu nasıl vampirliktir!'
'Bu nasıl vampirliktir!'
Erdoğan, İmralı görüşmelerini 'masaya oturuyorlar' diye niteleyenlere "Bu nasıl bir kan davasıdır, nasıl vampirliktir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İmralı’yla devam eden görüşmeleri, ‘masaya oturuyorlar’ diye eleştirenlere sert tepki gösterdi ve “Allahaşkına bu nasıl bir kan davasıdır, bu nasıl bir kan sevdasıdır, bu nasıl bir vampirlik, nasıl bir vicdansızlıktır” dedi. Sinop’ta yaşananların, CHP ve MHP ’lilerden oluşan grupların provokasyonu olduğunu söyleyen Erdoğan, “Beğenirsin beğenmezsin, onlar milletvekilleridir. Saygı duymak zorundasın” dedi. Erdoğan, AK Parti grup toplantısında şu mesajları verdi:
KAN SEVDASI, VAMPİRLİK
Bizim değil, devletin kurumlarının, devletin elinde olan İmralı’daki terörist başıyla konuşması asla ‘masaya oturmak’ değildir, müzakere de değildir. Bu, çözüm yolunda, bir imkânın değerlendirilmesidir. Bunu kim, niye masaya oturmak ya da müzakere olarak sunuyor? Allahaşkına bu nasıl bir kan davasıdır, bu nasıl bir kan sevdasıdır, bu nasıl bir vampirlik, nasıl bir vicdansızlıktır! Göremeyenlere, duyamayanlara, görüp duyup da anlamayanlara, anlamak istemeyenlere, özellikle de kalpleri kilitli olanlara tekrar söylüyorum; biz terörle masaya oturmayız. MHP Genel Başkanı’nı zaten ciddiye almıyorum. Kendi milletvekillerine kuzu kesilenler, bize aslan kesiliyorlar. Terör konusunda asla geri adım atmayız, taviz vermeyiz. Irkçılık yapanlar, bu topraklara, değerlerine ihanet içindedir. Sayın Bahçeli kalkıp bizi İmralı’yla işbirliği tutan parti gibi göstermeye çalışıyor. Onu sen çok daha iyi bilirsin. Getirip size teslim ettikleri zaman neler yaptığınız ortada.
SİLAHLAR GÖMÜLECEK Müzakereyi parlamento çatısı altında olanlarla; mücadeleyi de bölücü örgüt mensuplarıyla yaparız. İkinci bir ülkeye mi giderler nereye giderlerse o güvenceyi veririz. Bu silahlar gömülecek, siyaset konuşulacak. Her türlü güvenceyi sınırda veririz. Geçmişteki yanlışları yaşatmayız.
ŞEYTANİ ANLAYIŞ
BDP ’li milletvekilleri Sinop’a geçiyorlar. CHP ve MHP’den oluşan gruplar provokasyonun içinde yer alıyor. Şimdi de kalkıp iyi niyet mesajlarıyla, ‘Bunlara fırsat vermeyin, şöyle yapın böyle yapın’ diyorlar. Beğenirsin beğenmezsin, onlar milletvekilleridir. Oradaki toplantıyı izlemek zorunda değilsin. Saygı duymak zorundasın. Bunların ruh kökünde toplantılara saygıları yoktur. Saygısızlık vardır MHP budur, kafa yapısı budur. Ondan sonra ne Hakkari’ye ne Van’a gidebilirsiniz. Sadece Ankara’dan konuşursun. Bu ülkenin hepsini kucaklamadınız. Irkçılık yaptınız, şeytani olan anlayışa hizmet ettiniz. MHP sadece ırkçılığın diliyle konuşur; BDP ırkçılığın diliyle konuşur. CHP’nin ne konuştuğu zaten belli değil.