Bu nüfus sayımının hiç şakası yok

81 ili sessiz sedasız sayan nüfus memurları, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kapısını da çaldı. Çankaya'daki evinde sayılan Gökçek, vatandaşları mutlaka sayılmaları için...

ANKARA - 81 ili sessiz sedasız sayan nüfus memurları, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kapısını da çaldı. Çankaya'daki evinde sayılan Gökçek, vatandaşları mutlaka sayılmaları için uyardı:
"Nüfus kaydını Ankara'da değil de başka yerde yaptıranlar, yasal olarak pek çok hizmeti alamayacak. Mesela çocuklarını okullara kaydettiremeyecek. Belediye yardımlarından yararlanamayacak. Evrakları ellerine ulaşamayacak. Taşınanların elektrik, su, doğalgaz ve telefon makbuzlarını sıfırlamaları gerekecek. Beyan vermeyenlere 2 bin 367 YTL para, yanlış beyan verenlere altı aydan dört yıla kadar hapis cezası var söz konusu."
Adrese Dayalı Nüfus Sayım Sistemi için yürütülen çalışmalar 30 Haziran'da sona erecek. Sistem sayesinde sokağa çıkma yasağıyla nüfus sayımı tarih olacak. Türkiye'deki nüfus hareketleri an be an gözlenebilecek.