Bu okuldaki 40 öğrenciden 37'si ya çocuğu ya torunu

Ziya Yaşar, yıllar önce bir gün kavga sırasında eşi Tevrat Yaşar'a, "Sana inat gidip evleneceğim" dedi. Kocasının şaka yaptığını zanneden kadın, gerçek olduğunu üzerine kuma gelince anladı. Sonra evlerine bir kuma daha geldi.

MUŞ - Ziya Yaşar, yıllar önce bir gün kavga sırasında eşi Tevrat Yaşar'a, "Sana inat gidip evleneceğim" dedi. Kocasının şaka yaptığını zanneden kadın, gerçek olduğunu üzerine kuma gelince anladı. Sonra evlerine bir kuma daha geldi. Şu anda 61 yaşında olan Muşlu Ziya Yaşar, ilk eşi Tevrat'tan 13, ikinci Saime'den 19 ve üçüncü Dilber'den 17 olmak üzere toplam 49 çocuk sahibi. Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Şatırlar Köyü'ndeki ilköğretim okulunda okuyan 40 çocuktan 26'sı çocuğu, 11'i de torunu...
Bir öğünde bir koyun
Köyde 422 nüfustan 297 kişi Yaşar soyadını taşıyor. Çocuklarının, torunlarının adını karıştırsa da hepsini mutlaka okutmakla gurur duyuyor:
"Bütün çocuklarım ve torunlarım bu okulda okuyor. Mezun olan birkaç çocuk ise ilçedeki okullara gidiyor. Yemek için kesilen bir koyun bir öğünde tüketiliyor. Ama yiyecek sıkıntısı çekmiyoruz. Çok şükür her şeyimiz var. Eşlerim, çocuklarım, torunlarım, gelinlerim ve damatlarım sözümden dışarı çıkmaz."