Bu pazarcı cezalıdır...

Beyşehir İlçe Belediyesi zabıta ekipleri, çevreyi kirleten pazarcılara tezgâh açma izin vermezken, 'olay yerine' "Bu tezgâhın sahibi bulunduğu yeri pis tuttuğundan dolayı bir hafta cezalandırılmıştır" pankartı asmaya başladı.

KONYA - Beyşehir İlçe Belediyesi zabıta ekipleri, çevreyi kirleten pazarcılara tezgâh açma izin vermezken, 'olay yerine' "Bu tezgâhın sahibi bulunduğu yeri pis tuttuğundan dolayı bir hafta cezalandırılmıştır" pankartı asmaya başladı.
Zabıta ekipleri, geçen hafta semt pazarını gezerek pazarcılardan çevreyi temiz tutmalarını, aksi halde cezalandırılacaklarını duyurdu. Ekipler, yaptıkları inceleme sonucunda üç pazarcının çevreyi kirlettiğini tespit etti. Çevreyi kirleten pazarcıların bu hafta kurulan 'Salı Pazarı'nda tezgâh açmalarına izin verilmedi. Pazarcıların tezgah açtıkları bölüme ise, "Bu tezgâhın sahibi bulunduğu yeri pis tuttuğundan dolayı bir hafta cezalandırılmıştır" yazılı pankart asıldı.
Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz, pazarcıları çevreye duyarlı olmaları konusunda dikkat çekmek istediklerini, uygulamanın bundan sonra da devam edeceğini belirterek, "Sadece ceza vermeyeceğiz. Bundan sonra çevresini en temiz tutan pazarcıyı da belirleyerek ödüllendireceğiz" diye konuştu.