Bu şehirde 3 liraya 100 dolar alınabiliyor

Bu şehirde 3 liraya 100 dolar alınabiliyor
Bu şehirde 3 liraya 100 dolar alınabiliyor
Düğünlerde gelin ve damadın başına saçmak için basılan sahte dolarlara en fazla talep Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden geliyor.

HATAY - Hatay’da bir firma tarafından basılan dolarların, 1 dolarlık yüzlük destesi 3 liraya alıcı buluyor. Dolarların basım amacı ise düğünlerde gelin ve damadın başına saçmak. Sahte dolarlara en fazla talep ise Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden geliyor. Hatay’ın merkez Antakya ilçesi Meydan Çarşısı'nda esnaflık yapan Şevket Güven sahte dolara artan talebin düğünlerden kaynaklandığını belirterek, günde ortalama 3 -4 bin banknot sattıklarını söyledi. Güven, ''Hatay'da yapılan düğünlerde, gelin ve damat meydanda oynarken başlarına para atılıyor. Son üç yıldır gelin ve damat oyun oynarken gerçek dolar yerine sahte dolarlar atılmaya başlandı. Bu düğünler için özel üretilen sahte dolarlar, yüzlük desteler halinde satılıyor. 1 dolar olarak basılan paralar gerçek dolarlardan biraz daha büyük ve renkleri biraz farklı. Açık yeşil ve siyah olarak basılıyor.'' dedi. Sahte dolarlara en fazla Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden rağbet geldiğini söyleyen Güven, ''Biz düğün nişan malzemesi satıyoruz. Sahte dolarlar da bu sektörün işine girdi. Günde yaklaşık 30-40 deste bu dolarlardan satıyoruz. En fazla rağbet, düğünlerin şatafatlı olduğu Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden oluyor.'' açıklamasını yaptı. İlk bakışta dolar gibi görünen bu sahte dolarlar, rengi ve ebatları ile gerçek dolardan ayrılıyor ve şehirde çok rağbet görüyor.

(Cihan)


  ETİKETLER:

  HATAY

  ,

  Reyhanlı

  ,

  Oyun

  ,

  Antakya

  ,

  Para

  ,

  firma

  http://www.radikal.com.tr/114557911455791

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tebrik ederim - X120

  Süpermiş! Sahte altından sonra bunu da akıl etmişiz. Kağıttan gül yaprakları, strafor düğün pastası, boş düğün hediyesi kutuları, konuk sayısının yetersiz olduğu durumlar için balmumu konuklar hatta evlilik heveslisi olup eş bulamamış kişiler için sahte gelin/damat da da ürettiniz mi köşe olmanız an meselesi. Zaten altın takmak yeni evlilere destek olmak için değil gösteriş yapmak için, düğünlerde saçılan paralar müzisyenler için değil millete hava atmak içindir. Hatta evlilik, düğün bile elalem için yapılır. Çok güzel düşünmüşsüzünüz,gerçekten başarılarınızın devamını dilerim.