Bu son olabilir!

1 milyon 640 bin 259 genç, gelecek kaygısı, üniversite kapısından adım atabilmek umuduyla yıllardır hazırlandığı Öğrenci Seçme Sınavı'nı (ÖSS), dün geride bıraktı.

ANKARA - 1 milyon 640 bin 259 genç, gelecek kaygısı, üniversite kapısından adım atabilmek umuduyla yıllardır hazırlandığı Öğrenci Seçme Sınavı'nı (ÖSS), dün geride bıraktı. Sınav, saat 09.30'da başladı, saat 12.45'te bitti. Ön lisans programına yerleşmek isteyen adaylar dört, lisans programı seçenler altı test yanıtladı. Her testte 30 soru vardı. Soru ve cevaplar, www.osym.gov.tr adresinde.
ÖSS 2007, belki de öğrencilerin ter döktüğü son sınav! CHP, MHP ve Genç Parti, seçim öncesinde 'ÖSS kaldırılacak' vaadinde bulunuyor. AKP hükümeti de ÖSS yerine geçecek bir sınav sistemi üzerinde çalışıyor.
'20 Temmuz'dan önce açıklanır'
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS'nin sıkıntısız geçtiğini söyledi: "Kimlik sorunu, yerine başkasını sokmaya çalışma girişiminde bulunan ve sağlık sorunu olan birkaç aday dışında bir olay bize ulaşmadı. Optik okuma en erken perşembe günü başlar. Sonuçları 20 Temmuz'dan evvel açıklarız."