Bu tatil erkeklere mahsus!

Bu tatil erkeklere mahsus!
Bu tatil erkeklere mahsus!
Aralarında şarkıcı Zekai Tunca'nın da bulunduğu 70 arkadaş, 23 yıldır her yaz 'erkek erkeğe' birlikte tatil yapıyorMEHMET EZER

HATAY – Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu’ndan 1966 yılında mezun olan 70 arkadaş, Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde buluştu.

Aralarında şarkıcı Zekai Tunca’nın da bulunduğu 70 arkadaş, 23 yıldır her yaz ‘erkek erkeğe’ birlikte tatil yapıyor.
Emekli okul müdürü Edip Arıca’nın organizesiyle Samandağ’a gelen, ortalama 64 yaşındaki Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu mezunları, Barikan Oteli’ne yerleşti. İlçede bir hafta tatil yapacak olan ve aralarında Zekai Tunca’nın da bulunduğu arkadaşlar adına açıklama yapan Edip Arıca, 70 arkadaşın her yıl buluşup anılarını tazelediklerini söyledi. 1962’de başlayan ve 1966’da sona eren üniversite yıllarında öğrendikleri çağdaş teknolojiyi yurdun her köşesindeki teknik okullara taşıdıklarını anlatan Arıca, mezuniyetlerinin 10’uncu yılından itibaren bir araya gelmeye başladıklarını belirterek şöyle dedi:
“23 yıldır her yaz bir tatil bölgesinde bir araya gelip, bir hafta tatil yapıyoruz. Hasret gideriyor anılarımızı paylaşıyoruz. 70 kişinin buluşması 23 yıldır değişmedi. Öğretmen okulundan mezun olduk ama bazı arkadaşlarımız başka meslekler yaptı.”
Tatil sırasında medeniyetlerin buluşması noktası olan Hatay’ın tarihi ve turistik yerlerinin gezileceğini ifade eden Arıca, programlarında Suriye ziyaretinin de bulunduğunu kaydetti.
Okul mezunları her yıl bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını, bu yıl da Hatay’ı tercih ettiklerini belirtti.(dha)