Bu tayinin olacağı varmış!

Anadolu imam-hatip lisesinde Kuranı Kerim ve hadis derslerine giren din öğretmeni Ömer Yılmaz, bir günde iki tayinle Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne vekâleten getirildi.
Haber: MUHAMMET KAÇAR / Arşivi

RİZE - Anadolu imam-hatip lisesinde Kuranı Kerim ve hadis derslerine giren din öğretmeni Ömer Yılmaz, bir günde iki tayinle Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne vekâleten getirildi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden 17 Temmuz'da emekliye ayrılan Ünal Erdemli'nin yerine yeni atama yapılmadı.
Bu süre içinde il müdürlüğü görevini, aynı kurumda 16 yıldır şube müdürlüğü yapan Mehmet Örün vekâleten yürüttü.
Bu arada Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın önerisi, spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in onayıyla Rize Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde Kuranı Kerim ve hadis derslerine giren din öğretmeni Ömer Yılmaz, önceki gün Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne asaleten atandı.
Ömer Yılmaz, aynı gün jet hızıyla Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne vekâleten getirildi.
Yönetmeliğe göre Rize gibi nüfusu 100 binden az olan yerlere, aynı ilde görev yapan başka bir memur yönetici olarak atanamıyor. Ayrıca asaleten devlette yönetici olarak çalışmamış bir memurun da yöneticilik yapması mümkün değil. Malatya'ya 'hülle' tayinin bu engeli aşmak için yapıldığı öne sürülüyor. Yılmaz daha önce Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nde görev yapmamış.


    http://www.radikal.com.tr/7587557587550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.