Bu tişörtler bateri çalıyor

Bu tişörtler bateri çalıyor
Bu tişörtler bateri çalıyor

İşadamı Harun Asa, tişörtleri 20-150 TL arasında satıyor

Bursalı işadamının geliştirdiği ışığa ve sese duyarlı tişörtlerde bateri çalınıyor, müzik dinleniyorEMRE KOŞAK - FARUK KAHRAMAN

BURSA-İşadamı Harun Asa, oğlunun giydiği ışıklı ayakkabıdan esinlenerek ürettiği ısı ve sese karşı duyarlı tişörtleri geliştirerek, mp3 çalarlı ve parmak darbeleriyle dokununca bateri sesi çıkaran modelleri ürünlerine ekledi.

Microsoft’tan Bilgisayar Mühendisliği Sertifikası bulunan Harun Asa, geçtiğimiz yıl 6 yaşındaki oğlu Emre’nin bozulan ışıklı ayakkabılarını tamir etti. Tamir sırasında ayakkabının ışıklı sisteminden esinlenen Asa, bu sistemi kıyafetlere taşımaya karar verdi.
Kısa sürede fikrini hayata geçiren Asa, ısı ve sese duyarlı olarak üzerindeki ışıkların yanıp söndüğü tişörtler üretmeye başladı. Bu tişörtler ilgi görünce, aklına gelen benzer fikirleri de uygulamak için cesaret alan girişimci Harun Asa, son olarak da üzerindeki hafıza sayesinde mp3 müzik dosyalarını çalabilen ve parmak darbeleriyle bateri çalmaya olanak sağlayan tişörtler üretti.
Uludağ Üniversitesi’nin Bahar Şenliği’nde tişörtlerini gençlerin beğenisine sunan Harun Asa, “Fiyatlarımız 20- 150 TL arasında değişiyor. Arkadaşımın fabrikasında imal ettim tişörtleri artık yetiştiremiyorum. Önümüzdeki dönemde çok daha ilginç kıyafetleri piyasaya süreceğim ama şimdilik sürpriz olsun diye açıklamıyorum” dedi.(dha)