Buca'da 150 kg domuz eti ele geçirildi, gözaltı sayısı 11

İzmir'deki 'trişinozis' soruşturması kapsamında, kaçak kesimi yapılmış 150 kilogram domuz eti daha ele geçirildi.

İzmir'de baş gösteren 'trişinozis' hastalığına sebep olan at ve domuz etlerinin piyasaya sürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında, kaçak kesimi yapılmış 150 kilogram domuz eti daha ele geçirildi. Olayla ilgili üç kişi gözaltına alındı.
Urla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün talimatıyla harekete geçen Buca Jandarma Komutanlığı ekipleri, Buca ilçesindeki bir depodan domuz eti yüklenerek götürüldüğünü belirledi. Ekipler, düzenledikleri operasyonda, 35 AH 2394 plakalı kamyonette 150 kilo domuz eti daha ele geçirdi. Kamyonet sürücüsü Metin S. (27), Metin D. (45) ve Özdemir S. (40) gözaltına alındı.

GÖZALTI SAYISI 11'E YÜKSELDİ

Urla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök tarafından sürdürülen soruşturmada, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 11'e yükseldi. Çiğköfteci Nusret Ermanoğlu ile market sahibi Muzaffer Kurfallı, yeğeni Erkan Kurfallı, marketin kasap reyonunda görevli Abdulbaki Özbilci ile Buca İlçesi'ndeki kaçak kesimhane olarak kullandığı deponun sahibi Yılmaz K. (58) kesimhanede çalışan Şahin E. (27), Metin A. (36) ve Ersin K. (39) gözaltına alınmıştı. Yılmaz K.'nın, daha önce de 'kaçak domuz eti kesimi yaptığı' gerekçesiyle hakkında yasal işlem yapıldığı ortaya çıkmıştı.