Bugün 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün kutlanıyor. İlk tören Meclis'te yapılacak. Akşam da TBMM Başkanı Arınç bir resepsiyon verecek.
Cumhurbaşkanı Sezer, mesajında "Uygar toplum-çağdaş devlet-güçlü ülke amacına ulaşmak için adımlarımızı toplumsal uzlaşmayla atmalıyız" dedi.

ANKARA/İSTANBUL - TBMM, bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 84. yıldönümünü kutlayacak. Şenlik için çeşitli ülkelerden Türkiye'ye gelen dünya çocukları da Akyurt'taki Mustafa Özbek Kongre ve Spor Merkezi'nde gösterilerini sunacak. Başkent'te 23 Nisan nedeniyle TBMM'deki ilk tören, sabah saat 09.00'da Meclis bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde yapılacak. Türkiye'nin dört bir yanından gelen çocuklar da 19 Mayıs Stadyumu'nda düzenlenen kutlamalara katılacak. TBMM Başkanı Bülent Arınç, bayram ve TBMM'nin kuruluş yıldönümü nedeniyle resepsiyon verecek.
İstanbul'da öğrenciler 23 Nisan için hazırladıkları gösterilerini İnönü Stadyumu'nda saat 10.30'da sunacak. Capitol Alışveriş Merkezi'nde depremzede çocukların 'ev özlemini' anlattıkları resimler müzayedeyle satılacak. İzmir'de Atatürk Stadyumu'ndaki tören 10.30'da, Karşıyaka Stadyumu'ndaki Uluslararası Çocuk Şenliği ise saat 10.00'da başlayacak. Antalya'da ise Atatürk Stadyumu'nda 10.30'da gösteri yapılacak.
(Radikal, dha)