Bugün de sabredin: Hava yarın ısınacak

Hava sıcaklığı bugün doğuda 3-5 derece azalacak. Ama yarından itibaren Doğu Akdeniz'den gelen ılık ve yağışlı havanın etkisiyle sıcaklık artacak. Kar nedeniyle Kocaeli ve Düzce'de 160 köy yolu kapandı.

İSTANBUL - Meteoroloji' ye göre, hava sıcaklığı bugün doğuda üç ile beş derece azalacak, ancak yarından itibaren Doğu Akdeniz'den gelecek ılık ve yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıklar tüm yurtta hissedilir derecede artacak.
Bugün kar yağışı doğu bölgelerde, yarın ise Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Yarın ve perşembe günü batı bölgeler sağanağın etkisinde olurken, doğu yağışsız geçecek.
İstanbul'a dün yılın ilk karı düştü. Kar yağışı bugün etkisini yitirecek. Kent, yarından itibaren ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek. Sıcaklık hissedilir derecede artacak.
Öte yandan, Uludağ'da kar kalınlığı 52 santimetreyi buldu. Bolu Dağı'nda 13 köy yolu ulaşıma kapandı, zincirsiz kamyonlar yolda kaldı, TIR' lar bekletildi. Kar nedeniyle Kocaeli ve Sakarya'da 50, Düzce'de 110 köyün yolu ulaşıma kapanırken, Kaynaşlı'da okullar iki gün tatil edildi.
Kar, kazalara da neden oldu. Bolu ve Eskişehir'deki üç kazada, iki kişi öldü, sekiz kişi yaralandı. (Radikal, dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7639137639130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.