Bugün gazetesinde ikinci ayrılık

Bugün gazetesinde ikinci ayrılık
Bugün gazetesinde ikinci ayrılık
Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen Bugün gazetesinde Ahmet Taşgetiren'in ardından Vedat Bilgin'le de yollar ayrıldı. Vedat Bilgin'in veda yazısı gazetede yayınlanmadı.

Diyalog sürecinde akil insanlar arasında yer alan Vedat Bilgin, yayınlanmayan yazısınıFacebook'a koydu. Vedat Bilgin’in Bugün veda yazısı şöyle:

VEDA

Bugüne kadar hayatım boyunca uğruna fikir düzeyinde mücadelesini verdiğim, dış müdahalelere karşı milli bağımsızlığımızı, militarist vesayete karşı milli irademizi, fikir özgürlüğünü ve bu topraklardaki bin yıllık Türk –İslam medeniyetini ve kardeşliğimizi bir dava bilinciyle savunabileceğim bir fikir platformu oldu Bugün Gazetesi benim için. Yazdığım yazıların milletimden karşılığını, yankısını gördüğümde benim için daha fazla yazma şevki oluşmuştu…

Ahmet Taşgetiren Bugün gazetesinden ayrıldı


Dünya ve Türkiye bu kadar hızlı değişirken, ortaya çıkan olaylar karşısında birlikte yola çıkanların, birçok benzer görüşü paylaşanların, bu uzun yolda farklılaşmaları, hatta birbirleriyle çelişen siyasal ve fikri tavır almaları anlaşılabilir bir şeydir. Bugün gazetesinde de buna benzer bir farklılaşmanın yaşandığına şahit olmak şaşırtıcı olmamalıdır.

Bugün Gazetesinin yönetimiyle, yaşanan son gelişmeler karşısında farklı tutum ve düşünceye sahip olduğumuz ortaya çıkmıştır. Bu durumun gazete yönetimince şahsıma bildirilmesi beni bu veda yazısını yazmaya götürmüştür.

Sabah gazetesi ile Nazlı Ilıcak'ın 'fikir ayrılığı'


Demokratik değerleri savunan milliyetçi bir siyaset anlayışına sahip birisi olarak, ülkeme ve tarihe karşı olan sorumluluğumu her zeminde demokrat bir tavrı kararlılıkla sürdürmeme bundan sonra da devam edeceğim. Bu vesileyle Bugün camiasına ve okuyucularıma Allaha ısmarladık diyorum.


  http://www.radikal.com.tr/116760811676082

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kılıçdaroğlu bunları da arar mı? - turq_82

  Nazlı Ilıcak Sabah'tan ayrıldığında Kılıçdaroğlu tarafından aranmıştı. Akıl tutulması yaşayan birtakım zevat da işi basın özgürlüğüne bağlamış, Ilıcak'a destek çıkmıştı. Hani neredeler, niye sesleri çıkmıyor şimdi?

  Parası ödenmese yazar mıydı? - psidian

  Bu beylerin böyle her yaptıkları işe bir ulviyet katmaya çalışmaları bir noktada sıkıcı oluyor. Acaba beyefendiye yazıları için ücreti ödenmese yazar mıydı? Eğer yazmazdıysa, niye laf böyle dolandırılır acaba?