Bugün git, yarın gelme

Türkiye'yi etkisi altına alan karakış beraberinde tatili de getirdi. Çok sayıda ilde okullar bir gün önce yarıyıl tatiline girdi, karneler dağıtıldı.

İSTANBUL - Türkiye'yi etkisi altına alan karakış beraberinde tatili de getirdi. Çok sayıda ilde okullar bir gün önce yarıyıl tatiline girdi, karneler dağıtıldı.
İstanbul Valisi Muammer Güler, kar yağışının bugün de sü-receğinin belirlenmesi üzerine, okul yöneticilerine karnelerin hazırlanması talimatını verdi.
Üniversitelerde kar tatili
Okullarına ulaşabilen öğrencileri tatil haberi karşılarken gelemeyenlerin karnelerini velileri aldı. Fatih, Koç, Beykent, Sabancı, Işık, İstanbul Ticaret ve Haliç üniversitelerinde eğitime ara verilirken, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) de bugün ve yarın yapılacak sınavlar ertelendi.
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ise okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Öğretmenlerden tatilde öğrencilere kitap okumalarını önermelerini isteyen Bakan Çelik velilere de çocukların karnesindeki kırık notların sebeplerinin araştırılmasını önerdi.
Etkili kar ve fırtına nedeniyle Çanakkale, Bursa, Edirne, Isparta ve Bilecik'te okullar bir gün erken tatile girdi.
(Radikal, aa)