Bugün okulların tatil olduğu iller

Bugün okulların tatil olduğu iller
Bugün okulların tatil olduğu iller
Yoğun kar yağışı nedeniyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin yarısında okullar tatil edildi.

RADİKAL- İstanbul ’da elverişsiz hava şartları sebebiyle okullar bugün de tatil edildi. İstanbul dışında bir çok kentte de eğitime ara verildi. İstanbul Valiliği'nce yapılan kısa açıklamada, "Bugünkü olumsuz hava şartlarının yarın da (bugün) devam etmesi beklendiğinden 7 Ocak 2015 Çarşamba günü de okullar tatil edilmiştir" denildi.

İşte bugün okulların tatil olduğu iller:


Ankara
da bugün ve yarın için okullar tatil edildi.
Samsun’da devam eden kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okulların bugün tatil edildiği açıklandı.
Uşak ili genelinde taşıma merkezi okullar ve birleştirilmiş sınıflar için bugün bir gün süre ile daha tatil edildi.
Kayseri Valiliği’nden yapılan açıklama ile yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde orta, lise ve dengi okullarda eğitime bugün (Çarşamba) bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.
Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu’da devam eden kar yağışı nedeniyle 7 Ocak Çarşamba günü il genelinde okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı.
Tunceli'de okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.
Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışı nedeniyle, ilk ve orta dereceli okulların bugün de tatil edildiği bildirildi.
Zonguldak Valiliği yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verdi.
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, dondurucu soğukların etkili olduğu Karacadağ bölgesinde okullar 1 gün tatil edildi.
Bitlis merkezde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okullar iki gün tatil edildi.
Kocaeli Valiliği ile genelinde devam eden yoğun kar yağışı deneniyle bugün da okulların tatil edildiği duyuruldu.
Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle 7 Ocak 2015 Günü Yığılca İlçesi’nde ilçe genelinde okullar tatil edildi. Düzce’nin Cumayeri İlçesi’nde ise taşımalı sistemle eğitim gören ilk, orta ve lise öğrencilerine okullar tatil edildi.
Tokat merkeze bağlı köy ve beldeler ile Niksar ve Erbaa ilçelerinde eğitime kar yağışı nedeniyle bir gün ara verildi.
Balıkesir'de akşam saatlerinde başlayan kar sebebiyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
Sivas merkez ve 16 ilçede eğitime bir gün ara verildi. Sivas’ta yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bir gün tatil edildi.
Bursa Valiliği bugün il genelinde tüm okulları tatil etti. Engelli ve hamileler ise bir gün izinli sayılacak.

Isparta'da sıcaklık düşüşü aşırı buzlanmaya neden olacağından Isparta Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda, bakanlığa bağlı bütün resmi ve özel okullarda bugün için eğitim öğretime ara verildi.

Sakarya'da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime iki gün ara verildi.

Denizli'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün da tatil edildi.
Hakkari merkez, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde kar ve fırtına nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.
Erzincan merkez, Otlukbeli, Çayırlı, Kemah ve İliç ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi. Kemaliye, Üzümlü, Tercan ve Refahiye ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullar tatil edildi.
Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle Selçuk Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi’nde eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
Kütahya kent merkezi il bazı ilçelerde taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullar ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında eğitime bir gün ara verildi. Öte yandan, Simav ilçesinde ise tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği duyuruldu.
Malatya'nın Pütürge, Doğanyol, Kale ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, Arapgir ilçesinde ise yatılı bölge okulları dışındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Osmaniye’de il genelindeki okullarda bugün eğitime ara verildi.
Gümüşhane Valiliği olumsuz kış koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okulların bugün tatil edildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağını açıkladı.
Giresun’un Alucra, Dereli, Çamoluk, Doğankent ile Güce ilçelerinin tamamında, Giresun il merkezi ile Bulancak ve Yağlıdere ilçelerinin köylerinde ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi. Şebinkarahisar İlçesi’ndeki okullar ise 2 gün tatil edildi.
Kırşehir'in Akçakent ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.
Rize'nin İkizdere ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.