Bugün yeni yağış dalgası geliyor, yine kar var

Türkiye, bugün Balkanlar ve Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecekANKARA - Türkiye, bugün Balkanlar ve Orta Akdeniz’den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün öğleden sonra Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ) ile Kuzey Ege kıyılarında (Balıkesir’in Edremit ve Ayvalık ile İzmir’in Dikili ilçesi) başlayacak yağışların, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Ege, göller yöresi (Isparta ve Burdur), İç Anadolu’nun batısı (Eskişehir, Ankara, Konya) ve Batı Karadeniz’in batısını (Bolu, Düzce ve Zonguldak) etkisi altına alması bekleniyor. Yağışların, Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.
Cumartesi günü iç ve batı bölgelerde, pazar günü yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla devam edecek yağışların, Ege ve Akdeniz kıyılarında sağanak, Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, iç ve doğu kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don uyarısı var. (Radikal)