Bugüne damgasını vuran 2 köpek hikayesi

Bugüne damgasını vuran 2 köpek hikayesi
Bugüne damgasını vuran 2 köpek hikayesi
Yoğun siyasi gündem süredursun, bugün pek de dikkat çekmeyen, ancak bize insanlığı öğreten 2 olay yaşandı. İkisinin de başrolünde birer köpek var...

RADİKAL - İlk hikaye Şişli'den. Normalde sokakta yaşayan Muzaffer Aygün, soğuk hava şartlarında metruk bir binaya sığınmıştı. Aygün bir süre sonra binada hayatını kaybetti, ancak görevliler bedenine bir türlü yaklaşamadı. Çünkü sadık köpeği Aygün'ün başından bir an olsun ayrılmadı ve yanına da kimseyi yaklaştırmadı.

Olay Dolapdere'de metruk bina içinde hareketsiz yatan bir kişinin görülmesi ve durumun sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine yaşandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, 62 yaşındaki Muzaffer Aygün'ün öldüğünü belirledi. Aygün'ün köpeği ise başından bir an olsun ayrılmadı. Aygün'ün bir yakını haberi alıp binaya geldi, ancak köpek bu kişiyi Aygün'ün yanına yaklaştırmadı.

Muzaffer Aygün'ün yakını ise, ölen sahibinin başında sadakatle bekleyen ve herkese insanlık dersi veren köpeğe önce sert bir cisimle, sonra da kürekle vurarak, köpeği uzaklaştırmaya çalıştı. Köpek buna rağmen dışarıya çıkmayıp, sahibinin başında beklemeye devam etti.

Yetkililer, kısa bir süre sonra Muzaffer Aygün’ün bedenini ambulansa kaldırmayı başardı. Ölümü şüpheli görülen Muzaffer Aygün, savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. İnceleme sürerken de Aygün'ün sadık dostu yanındaydı.

VE 2. OLAY: KAR YAĞARKEN SOKAK KÖPEĞİNE ŞEMSİYE TUTTU

Bir diğer güzel olay ise Taksim Meydanı’nda yaşandı. Bir sokak köpeği, gündüz saatlerinde Taksim Meydanı'nda bir anda bastıran karla karışık yağmura maruz kaldı. Bunu gören bir kadın ise, yoğun yağış altında sırılsıklam olan ve üşüyen köpeğin yardımına yetişti. Kadın, kendi şemsiyesini köpeğin üstüne tutup, hayvanın sığınabileceği uygun bir yer aradı.

Adının “Dila” olduğunu söyleyen genç kadın, olayı “Sokak köpeği... Biraz ileride durmuştu, yürüyemiyordu. Soğukta üşümüş. Üstü kapalı bir yer bulana kadar götüreceğim" diye anlattı.
Üstüne şemsiye tutulan köpek, kadınla birlikte yürüyüp uzaklaştı.

Her iki haber de DHA’dan Zeki Ünal’a ait. Tebrikler Zeki Ünal…