Bülent Arınç: Bu kötü rüyadan bir an önce uyanmamız dileğiyle

Bülent Arınç: Bu kötü rüyadan bir an önce uyanmamız dileğiyle
Bülent Arınç: Bu kötü rüyadan bir an önce uyanmamız dileğiyle
TBMM eski başkanlarından Bülent Arınç da Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı kınayarak, "Geçmişten bugüne, basına, gazetecilere, gazete sahiplerine yapılan gizli-açık tehdit, baskı ve hedef göstermelerin kötü sonuçlarını görmüştük" dedi.

RADİKAL - AKP 'nin kurucularından ve TBMM eski başkanlarından Bülent Arınç twitter hesabından paylaştığı mesajlarla Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadı. Arınç saldırıyı oldukça sert sözlerle kınarken "Saldırganların ve varsa azmettiricilerinin, bir an önce yargı önüne çıkarılarak hak ettikleri cezalara çarptırılması gerekir" dedi. Arınç ayrıca "Gazetecilere, yine kendi camialarından, eski-yeni medya patronlarından, ya da gazetecilerden tehdit gelmesi de ayrı bir facia" diye yazdı. Bu mesaj, Star gazetesi yazarı Cem Küçük’ün Ahmet Hakan'la ilgili olarak yazdığı yazıları ve bu yazılardaki "İstesek sinek gibi ezeriz" sözlerini getirdi. Arınç'ın olayla ilgili mesajlarına "Saldırganların ve varsa azmettiricilerinin, bir an önce yargı önüne çıkarılarak hak ettikleri cezalara çarptırılması gerekir" sözleriyle son vermesi de dikkat çekti..

Arınç şu mesajları paylaştı:

Gazeteci ve televizyon programcısı Sn. Ahmet Hakan' a evinin önünde yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Sayın Ahmet Hakan' a, geçmiş olsun dileklerimle acil şifalar temenni ediyorum.

Saldırganların ve varsa azmettiricilerinin, bir an önce yargı önüne çıkarılarak hak ettikleri cezalara çarptırılması gerekir.

Geçmişten bugüne, basına, gazetecilere, gazete sahiplerine yapılan gizli-açık tehdit, baskı ve hedef göstermelerin kötü sonuçlarını görmüştük.

Geçmişte yaşanan andıç türü tehditlerin de acı bir hatıra olarak kaldığını biliyorum.

Gazetecilere, yine kendi camialarından, eski-yeni medya patronlarından, ya da gazetecilerden tehdit gelmesi de ayrı bir facia.

Bu kötü rüyadan bir an önce uyanmamız dileğiyle...

 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten, Ahmet Hakan'a saldırıya tepki

Ahmet Hakan'a saldıranların kimlikleri belli oldu, araç inceleniyor

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Ahmet Hakan' açıklaması

Ahmet Hakan 17 gün önce koruma talep etmişti

Abdurrahim Boynukalın: Dört kişiyle bir gazeteciyi dövecek kadar kalleş değiliz