Bülent Arınç'ın yakını müteahhit kaçırıldı

Bülent Arınç'ın yakını müteahhit kaçırıldı
Bülent Arınç'ın yakını müteahhit kaçırıldı

Arınç'ın Basin Müşaviri Mustafa Oymak, kaçırılan müteahhitle Arınç arasında akrabalık olmadığını söyledi.

Çukurca'da kalekol inşaatının müteahhitliğini yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bacanağı Ali Elbey ve kardeşi Mehmet Elbey'in başında bulunduğu şantiye dün akşam PKK'lılarca basıldı. Mehmet Elbey'i kaçıran teröristler serbest bırakılması karşılığında 15 milyon lira fidye istedi

HAKKARİ - Olay Cumartesi günü saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Arınç'ın eşi Münevver Arınç'ın kız kardeşiyle evli olan Ali Elbey, inşaat şantiyesinden kısa süreliğine ayrıldığı sırada, yaklaşık 10 kişi oldukları öğrenilen PKK 'lılar şantiyeyi bastı.

İnşaatta çalışan işçileri kısa süreliğine esir alan PKK'lılar, bacanak Ali Elbey'in kardeşi Mehmet Elbey'i zorla şantiyeden çıkardı. İşçileri serbest bırakan PKK'lılar, Elbey'i yanlarına alarak bölgeden uzaklaştı. Olayın öğrenilmesinin ardından kalekol inşaatının bulunduğu bölgeye çok sayıda askeri birlik sevk edildi. Ancak yapılan arama çalışmalarına rağmen PKK'lıların izine rastlanamadı.

PKK'lılar istihbarat birimlerinin dinlediği telsiz konuşmalarında kaçırılan kişinin Bülent Arınç'ın bacanağının kardeşi olduğunu bildiklerini ve 15 milyon TL fidye verilmesi halinde Mehmet Elbey'in serbest bırakılacağını söyledi.
Kaçırılan Elbey'in serbest bırakılması için Arınç'ın dışında BDP 'li bölge milletvekilleri de devreye girdi.


‘ARINÇ’IN AKRABASI DEĞİL TANIŞIKLIĞI YOK’

Baş bakan Yardimcisi Bülent Arınç'ın Basin Müşaviri Mustafa Oymak, olayda adi geçen isimlerin Arınç ile herhangi bir akrabalık bağı bulunmadığını belirterek, 'Sayın Bakan’ın durumla ilgili bilgisi var. Ancak akrabalık ya da tanışıklık sözkonusu değil. Biz bu bilgiyi kesin bir dille yalanlıyoruz" dedi. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/114174411417445

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bülent arınç'ın yakını müteahhit hk. - fgemak

  kaçırılma olayını elbette doğru bulmuyoruz,ancak bölgede müteahhitlik faaliyetinde bulunan arınç'ın dolaylı akrabaları bu işleri alırken arınç'ın siyasi nüfuzunun devreye girdiğini düşünüyoruz,olaya bu açıdan bakıldığında siyasi yetkisini yakınlarına çıkar sağlamakta kullanan arınç'ın gerçek demokratik bir hukuk devletinde sorgulanıp yargılanması gerekirken AKP nin yandaşlarını kayırma politikası AKP yi bugünlere getirmiştir,

  BIR ILK - Önce insan

  Pekeke bu gune kadar bir cok kisiyi alikoydu ve hepsini serbest birakti. Hic bir zaman ve hic bir sekilde para karsiliginda alikoydugu insanlari serbest birakmadi. Simdi özellikle bu baris surecinde neden böyle bir yönteme bas vursun. Alikonma eylemi gercek olabilir ama 15 milyon TL fidye istemek bu isin Pekeke tarafindan yapilmadigini gösteriyor. Bu eylem camur at izi kalsin misali bir sey ve Akepe hukumetinin baris surecini sekteye ugratma girisimi gibi geliyor bana.

  Akraba Devleti - belki

  Bu firmaların ihalesi kimlere verilmiş bir açıklasınlar bari. Neden ısrar ettikleri anlaşıyor.Enişte, bacanak...

  Yakın derken bacanak? - mertcan7406

  Yakını derken bacanağı olduğu gözden kaçmasın lütfen. Şimdi haliyle sorgulamak lazım. Kaçırılan bacanak bölgede kaç tane karakol ya da kalekol işi almış ve nasıl almış? Bacanak olmak ona ne gibi avantajlar sağlamış.

  Way, Aybaşını Zor Getiriyoruz Demek :))) - halukaka

  Sayın Arınç topçu kışlasını yapacak firmanın ailesiyle bir ilgisi olmadığını anlatırken aybaşını zor getiriyoruz demişti ama... bu haber vesilesiyle kalekolları kimin inşa ettiğini de öğrenmiş olduk!