Bülent Arınç'tan LGBTİ yürüyüşü yorumu

Bülent Arınç'tan LGBTİ yürüyüşü yorumu
Bülent Arınç'tan LGBTİ yürüyüşü yorumu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul'da düzenlenen LGBTİ Onur Yürüyüşü için, "Bunların güpegündüz çırılçıplak hale gelip, İstanbul'un göbeğinde meydan okumaları, eğlenmeleri ve ne yazık ki CHP ve HDP'li milletvekillerinin bunlara destek olması fevkalade üzüntü vericidir" dedi.

RADİKAL- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Mardin İl Başkanlığı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Yardımcısı, İstanbul 'da gerçekleştirilen LGBTİ 'Onur Yürüyüşü'ne ilişkin bir soru üzerine, farklı cinsel yönelimlerin toplumun inanç, gelenek, örf ve adetlerinde hoşlanılan işler olmadığını söyledi.

Arınç sözlerini şöyle sürdürdü
Maalesef özellikle hanım kardeşlerimizin bulunduğu bir yerde söylemekten haya ediyorum ama birileri bunu onur haline getiriyor" değerlendirmesinde bulunan Arınç, "Bunların güpegündüz çırılçıplak hale gelip, İstanbul'un göbeğinde meydan okumaları eğlenmeleri ve ne yazık ki CHP ve HDP'li milletvekillerinin bunlara destek olması fevkalade üzüntü vericidir.

Taksim'de 'Onur Yürüyüşü'ne biber gazı ve plastik mermi

'TAKDİRİ MİLLETİMİZE SUNUYORUM'

Diyarbakır ziyaretinde bir kişinin kendisine, HDP'lilerin 50 yaşındaki bir hanımın eline "Hiç lezbiyen görmediniz mi?" yazılı afiş tutuşturduğunu görmesinin ardından HDP'den ayrıldığını belirttiğini dile getiren Arınç, sözlerini şöyle tamamladı:

Bunu okuduktan sonra bu kişi 'lanet olsun sizden ayrılıyorum' dediğini belirtti. Bu hassasiyeti gösteren kaç kişi vardır, bilmiyorum ama o yürüyüşe katılanların, destekleyenlerin içinde kadınlı erkekli milletvekillerinin, CHP'den de 5-10 milletvekilinin bulunduğunu biliyorum. Bunlar hakkındaki takdiri milletimize sunuyorum. Milletimiz bunu beğeniyor, alkışlıyorsa arkalarından gitmeye devam etsinler. Milletimiz bunları yanlış biliyor, eleştiriyorlarsa sandıkta gereğini yapsınlar.

(AA)