Bülent Keneş yeniden gözaltına alındı

Bülent Keneş yeniden gözaltına alındı
Bülent Keneş yeniden gözaltına alındı
Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, hakkındaki tutuklama kararı doğrultusunda yeniden gözaltına alındı. Keneş'in adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

RADİKAL - Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanması talep edilen Keneş'in İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği'nce serbest bırakılmasına yaptığı itiraz karara bağlandı.

İtirazı değerlendiren İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği, Keneş'in, serbest bırakılmasından sonra eylemlerini ısrarlı bir şekilde devam ettirmesi nedeniyle savcılığın talebinin yerinde olduğuna karar verdi.

YENİDEN GÖZALTINA ALINDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında attığı tweetler nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkartılan Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş yeniden gözaltına alındı. Zaman Gazetesi binasının çıkışında gözaltına alınan Keneş’in adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

BÜLENT KENEŞ: ÇOK BAHTSIZ BİR DÖNEM YAŞIYORUZ!

Attığı tweet nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkartılan Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Türkiye’nin hak ve özgürlükler açısından çok bahtsız bir dönem yaşadığını söyledi.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Bülent Keneş, dünden itibaren yaşadıkları şöyle anlattı. “Dün ifadeye çağrıldım. İfadeden sonra tutuklama talebiyle 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildim. Hakim bey adli kontrol kaydıyla kalmama karar verdi. Aynı saatlerde dünya çapında bir isim olan Hakan Şükür başka bir salonda ifade vermiş, bunu sonradan öğrendim. Bu sabah da meslek duayene Necati Doğru beyefendi ile Uğur Dündar beyefendinin hapis cezasına çarptırıldığını öğrendik.

Dün serbest kaldığım için normal hayatıma döndüm. Akşama doğru savcının talebi üzerine 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin tutuklama amaçlı yakalama kararı verildiğini öğrendik. Yapılması gereken işlerimiz var. Normal mesaimize devam ediyoruz. Eğer yakalama konusunda bir talimat varsa buyursun gelsinler, ben buradayım. Utanacak bir şey yapmış değilim. 10 binlerce yazdığım tweet var. Bugüne kadar hiçbirini silmiş değilim. Tek hatam şuydu; Türkiye’yi hala demokratik bir hukuk devleti sanmamdır.”

Bülent Keneş, “Türkiye, hak ve özgürlükler açısından çok bahtsız bir dönem yaşıyor. Her gün bir gazeteci meslektaşımız, bir akademisyen veya bir aktivist abuk sabuk iddialarla gözaltına alınabiliyor. Pek çoğu da cezaevine konabiliyor.” ifadelerini kullandı.