Bulgaristan'da korkunç kaza: 7 kişilik gurbetçi aile yok oldu

Bulgaristan'da korkunç kaza: 7 kişilik gurbetçi aile yok oldu
Bulgaristan'da korkunç kaza: 7 kişilik gurbetçi aile yok oldu
Bulgaristan'ın Lübimets ile Svilengrad kasabası arasındaki trafik kazasında, 1'i çocuk, 7 kişilik gurbetçi ailesi hayatını kaybetti.Almanya’dan Türkiye’ye gelmek üzere Bulgaristan’dan transit geçiş yapan ve henüz kimlikleri öğrenilemeyen gurbetçi ailenin bulunduğu BS OU 8778 plakalı minibüs ile karşı yönden gelen Zoran İskaoviç’in kullandığı BG 905031 plakalı Sırp yolcu otobüsü çarpıştı. Kapıkule Sınır Kapısı’na 20 kilometre kadar mesafedeki kazada, minibüste bulunan gurbetçi ailenin 1’i çocuk, 7 ferdi hayatını kaybetti.
Kazada Sırp otobüsünün sürücüsü ile kaza yapan minibüse ardadan çarpan başka bir gurbetçi ailesinin bulunduğu minibüsteki 3 Türk de yaralandı. Yaralıların çevredeki hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi.
Bu sabah saat 06.15’teki kazada hayatını kaybeden Türklerin cesetleri, kazayla ilgili inceleme yapılacağı gerekçesiyle, ceset torbaları içerisinde olay yerinde bekletiliyor.
Bu arada, kazada hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının kimliklerinin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü ve kaza ile ilgili açıklamanın Bulgaristan’ın Haskova kentinde, Bulgar yetkililerce yapılacağı öğrenildi.
Kazada gurbetçi ailenin bulunduğu minibüsteki eşya yola ve çevreye dağılırken, Sırp otobüsünün bagaj kısmı da kırım aracı ile kesilerek, içindeki eşya alındı.
Kaza nedeniyle kara yolunun trafik ulaşımına kapandığını belirten Bulgar yetkililer, Türkiye’ye gitmek isteyen gurbetçileri, Svilengrad kasabası üzerinden geçiş yapmaları için yönlendiriyor. (aa)