Bulun o lacivert BMW'yi!

Engelli genci ezip kaçtı

Şişli'de gri renkli Opel marka araçla yarışan lacivert BMW, iftar çadırından eve dönen yürüme engelli 33 yaşındaki Ali Ekber Yıldız'a çarptı. Yıldız ölürken, iki araç peşlerindeki polis arabasını atlattı.

İSTANBUL - Şişli'de başka bir otomobil ile yarışan lacivert bir BMW, koltuk değnekleriyle karşıdan karşıya geçen bedensel engelli yayaya çarptı. Kazada ağır yaralanan bedensel engelli Ali Ekber Yıldız kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Trafik magandasıysa kayıplara karıştı.
Küçük yaşta geçirdiği çocuk felci nedeniyle bacaklarını kullanamayan 33 yaşındaki Yıldız, ramazan başladığında iftar çadırlarına gidiyordu. Yıldız, önceki gece iftar çadırından çıktıktan sonra arkadaşlarını ziyarete gitti. Daha sonra da Kuştepe'deki yoksul evine dönmek üzere yola çıktı. Şişli'deki 19 Mayıs Caddesi'ne geldiğinde karşıdan karşıya geçmek istedi. Görgü tanıklarına göre; bu sırada caddede hızla ilerleyen iki araç belirdi. Biri lacivert BMW, diğeri gri renkli Opel marka olan otomobiller, birbirleriyle yarışıyordu. Lacivert BMW hızla girdiği caddede Yıldız'a çarptı.
Kaza sırasında karşı şeritte uygulama yapan polis ekipleri, ambulans çağırdı. Ekipteki polislerden biri de taksiye binerek kaçan otomobillerin peşine düştü. Ancak iki araç izlerini kaybettirdi. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yıldız, aşırı kan kaybından öldü.
Polis ekipleri, kaçan otomobillerin plakalarını ve sürücülerini tespit etmek için çalışmalarını geniş çaplı olarak sürdürüyor. Yıldız'a çarpan aracın kırılan farının seri numarasından aracın plakası belirlenmeye çalışılıyor.
Ali Ekber Yıldız'ın ağabeyi Mehmet Yıldız, "Ali Ekber, engelli bir insandı. Karşıdan karşıya çabuk geçemez. Ama orada arabaların yarıştığını da bilemezdi. İnsanlar, işlek caddede yarışıyor. Ona vurduktan sonra hastaneye götürmek yerine kaçıyorlar. Bu insanlık mı? Devletin bu kişileri bulmasını ve ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz" diye konuştu.