Bumerang bloggerları Atilla Dorsay'la film analiz etti

Bumerang bloggerları Atilla Dorsay'la film analiz etti
Bumerang bloggerları Atilla Dorsay'la film analiz etti
Hürriyet Dünyası Bağımsız Yayıncı Ağı Bumerang Network, #bumerangdeneyimgunleri kapsamında üyeleri ile sinema yazarı Atilla Dorsay'ı buluşturdu. Etkinlikte Sunset Bulvarı filmi izlenip Dorsay'la birlikte analiz edildi.

Radikal.com.tr - Bumerang bloggerları, 22 Nisan Salı günü Hürriyet Dünyası Çetin Emeç Salonu'nda usta film eleştirmeni Atilla Dorsay ile Billy Wilder’ın yönetmenliğini yaptığı 1950 yapımı bir kara film olan Sunset Bulvarı’nı izleyip filmi analiz etme keyfini yaşadılar.

Bumerang Network’ün bu teklifini memnuniyetle kabul ettiğini belirten Atilla Dorsay; “Blogger dünyasının bildiği bir dünya olmadığını ama bu aktif dünyanın keşfedilip öğrenilmesi gerektiğini” vurguladı.

Bumerang’ın sosyal medya üzerinden düzenlediği yarışmada kazanan 25 blogger, film gösterimi öncesinde Atilla Dorsay ile Sunset Bulvarı hakkında görüş alışverişi yaptılar. İzlenilen Sunset Bulvarı filminin anonim bir yapıt adayı olduğunu belirtten Dorsay, filmin, yönetmeni Billy Wilder’ın en sevdiği filmlerinden biri olduğunu söyledi.

Atilla Dorsay vermiş olduğu ön bilgiler sonrasında tüm katılımcılarla birlikte filmi izledi. Keyifle izlenen filmin ardından etkinliğe katılan bloggerlar merak ettikleri soruları Atilla Dorsay’a iletti. İzlenen filmin haricinde gündemde yer alan ve ses getiren filmleri de değerlendiren Dorsay, bloggerlarla fotoğraf çektirip kitaplarını da imzaladı.