Bunlar da kapkaç uyanıkları

Biri şirkete ait paranın, diğeri çalıştığı taksinin hasılatının gasp edildiği iddiasıyla polise başvuran iki kişi, yalanları ortaya çıkınca tutuklanarak cezaevine konuldu.

İSTANBUL - Biri şirkete ait paranın, diğeri çalıştığı taksinin hasılatının gasp edildiği iddiasıyla polise başvuran iki kişi, yalanları ortaya çıkınca tutuklanarak cezaevine konuldu.
Özel bir şirkette şoför olarak çalışan 33 yaşındaki Recep Ünal, geçen çarşamba Ataköy Polis Merkezi'ne giderek soyulduğunu öne sürdü. Ünal, şunları anlattı: "Şirketin parasını yatırmak için Ziraat Bankası Ataköy Şubesi'ne gittim. Otomobilden inerken 25 yaşlarında bir kişi cebimdeki parayı istedi. Direnince yumruk atarak üzerimdeki şirkete ait 935 YTL, cebimdeki 150 YTL ve cep telefonunu alıp kaçtı."
Polise rüşvet önerdi
Polis, Ünal'ın otomobilinde yaptığı incelemede çalındığını söylediği cep telefonunu buldu. Oyununun bozulduğunu anlayan Ünal, sivil polislere 200 dolar rüşvet teklif etti. Parayı alan polis, "Emniyet'e gel halledeceğiz" dedi. Rüşvet ve yalan beyandan hakkında işlem yapılan Ünal tutuklandı.
Gaziosmanpaşa'da taksicilik yapan 40 yaşındaki Şaban Sarıkaya da "Gasp edildim" diye polise başvurdu. Sarıkaya, silahlı bir kişinin 250 YTL'sini aldığını söyledi. Çelişkili ifadelerinden şüphelenilen Sarıkaya, sorguda suçunu itiraf etti. Sarıkaya, "Çok borcum var. Patrona para verecektim, onu da kazanamayınca bu planı yaptım" dedi. Sarıkaya tutuklanarak cezaevine gönderildi.


    http://www.radikal.com.tr/7399857399850

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.