Bunların yaptığı en iyi iş durmak

Bunların yaptığı en iyi iş durmak
Bunların yaptığı en iyi iş durmak
'Duran adam' eylemlerini eleştiren Erdoğan, "Bunların yaptığı en iyi iş durmak ve durdurmaktır. Milleti durduramadılar, kendileri durdu" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Gezi Parkı eylemlerinin devamında yapılan ‘duran adam’ eylemlerini eleştirerek şöyle dedi: “Bunlar on yıllar boyunca ‘Türk’e durmak yakışmaz’ deyip, durdular. Bunların yaptığı en iyi iş durmak ve durdurmaktır. Bunların yaptığı en iyi iş budur. Bunlar bizi yıllarca hastane, banka, devlet kapılarında, gaz, benzin, ekmek, şeker kuyruklarında durdurdular. Bunların en büyük hayali, Türkiye’nin duran adam olmasıdır. Milleti durduramayanlar, hamd olsun kendileri duran adam oldular. Bu oyunu ve tuzakları da bozacağız.” Kayseri’deki ‘Milli İradeye Saygı’ mitinginde konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:
RAHATSIZ OLANLAR VAR: Bu muhteşem meydanda vandallıktan rahatsız olan CHP ’li kardeşlerim, barbarlıktan rahatsız olan MHP ’li kardeşlerim, faşizmin karşında olan BDP’li kardeşlerim var. SP’li, BBP’li kardeşlerim de var. Türkiye vandallığa, yağmacılığa, barbarlığa isyan ediyor. Sizi başını kuma gömenler duymayacaktır. Uluslararası medya, Türkiye’deki bir kısım medya duymayacaktır. Kayseri, kardeşim Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün şehri. Yakanları, yıkanları en iyi Kayseri bilir.
SAYGI DUY: Başbakan gençleri dinlemiyor’ diyorlar. Çağırdım, kendilerini bakanlar kurulundakilerden fazla dinledim. Onlar genç de, bunlar genç değil mi? Onu da dinle, bu gençleri de dinle. Sandığa saygı duy. Hukuk içinde şu mitingleri yapmaktan rahatsız olanlar var. Kim bunlar? Siz de samimiyseniz gelin hukuk içinde miting yapın.
NASIL SEYRETTİNİZ?: Ey solcular, ey CHP sana sesleniyorum. Adeta mikser gibi karıştırdın. Takıldın o illegal ve terör örgütlerinin peşine. Aynı şeyi diğer muhalefette de görüyoruz. AKM’yi işgal ettiler. Onların paçavraları, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’na hakaretler asılı duracak, biz de polis dokunmasın diyeceğiz öyle mi? İçişleri Bakanıma ‘24 saat içinde Taksim Meydanı’nı temizleyeceksiniz’ dedim. Çok enteresan terörist başının posteri, Atatürk heykeli ve yanında Türk bayrağı. Ulusalcılara CHP’ye soruyorum. Siz onu nasıl seyrettiniz ya.
TORUNUM, ‘DİK DUR’ DİYOR: Sizin gadanızı alırım, gadanızı. Bunu öyle söylediniz, öyle söylediniz ki benim torun bile öğrendi. ‘Dik dur eğilme bu millet seninle’ diyor. Bu gençlik inşallah geleceğine sahip çıkacak. Demokrasiyi hazmedemediler. ‘Biz okumuşuz, sanatçıyız, yazarız, sermayedeyiz, imtiyazlıyız, her şeyden anlarız’ diyorlar. Kayseri’deki çobanın oyuyla bizimki bir olmaz diyorlar. Şu kalabalığa bidon kafalı, karnını kaşıyan adam, koyun diyorlar. Zahide nine analarını ağlattı. Dik durdu, eğilmedi be.
BAHAR 2002’DE YAŞANDI: Türk baharı 3 Kasım 2002’de yaşandı. Bu güzel ülkeye artık kış şartları gelmeyecek. Tutturmuşlar Gezi Parkı, Gezi Parkı. Kasımpaşa’nın çocuğuyuz. Taksim Gezi Parkı’nı A’dan Z’ye iyi bilirim. Bunları anlamak mümkün değil. Polisin biber gazına hayır. Ama araçların egzoz gazına evet.
HESABINI SORACAĞIZ: Ergenekon’la kurulan oyunu siz bozdunuz. Cumhurbaşkanı seçtirmem diyenlerin oyununu siz bozdunuz. Reyhanlı oyununu siz bozdunuz. Reyhanlı’da 53 vatandaşım öldürüldü. Türkiye’deki bu STK’lar acaba ne kadar üzüldü ne kadar ağladı. Hiç sesleri çıktı mı. Çıkmaz, dümen farklıydı. Ana muhalefetten yeri gelince hesabını soracağız.
ALEVİLERE SESLENDİ: Çirkin tahriklerle Alevi kardeşlerimiz üzerinde oyun oynanmak isteniyor. Maalesef CHP bu tahrikte başrolde bulunuyor. Alevi vatandaşlara samimiyetimle sesleniyorum, tahriklere karşı dikkatli olun. Alevi kardeşlerimizin önderleriyle somut ve hayırlı adımlar attık. Atacağız. Türkiye hepimizin ortak vatanı.

‘Yedirtmeyiz’ pankartı indirildi

Kayseri’deki mitinge on binlerce kişi katıldı. Mitingde ‘Koca bir dünya sana hasta. Ne yiğittin Davos’ta. Gadanı alırım, büyük usta’, ‘Bu topraklar çok hain gördü. Ama, bilin ki hepsini toprağa gömdü’, ‘Yaksanız da yıksanız da tencere tava çalsanız da duran adam olsanız da adam olamazsınız. Adam gibi adam RTE’ pankartları dikkati çekti. ‘Başbakanımızı yedirmeyiz’’ yazılı pankartlar ise’ Onlar kim oluyor ki, Başbakanımızı yiyecek’ anonsu ile indirttirildi.