Bunlarla boşanılmaz!

Haber: MESUT HASAN BENLİ - hasan.benli@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA Yargıtay, erkeğin cebinden çıkan başka eve ait elektrik faturası ve komşuların fotoğraflı teşhisini boşanma için yeterli delil saymadı.
Dava dosyasına göre, 19 Temmuz 2010 tarihinde Hüseyin A.’nın cebinden başka bir eve ait elektrik faturası düştü. Ertesi gün Hüseyin A, faturada yazılı adrese giderken eşi Sündüs de onu takip etti. Sündüs A, kocasının girdiği dairenin kapısını çaldı ancak açan olmadı.. Kadın , karşı dairede yaşayanlara eşinin fotoğrafını gösterdi.. Komşular da Hüseyin A’yı teşhis ederek, bu dairede bir kadınla yaşadığını söyledi. Sündüs A, Ankara 11. Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. Hüseyin A., ihanet iddiasını yalanladı, “O fatura arkadaşımın evinin faturasıdır” dedi. Şahitler de Hüseyin A.’nın otomobilini, zaman zaman faturada yazılı adresteki apartmanın çevresinde gördüklerini beyan etti. Mahkeme , tarafların boşanmasına karar verdi.
Temyiz sürecinde Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, delilleri ihanete yeterli delil saymayarak kararı bozdu.
Yerel mahkeme, ilk kararında direndi. Bu kez dosya Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun gündemine gitti. Kurul da yerel mahkemenin verdiği boşanma kararını bozdu.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Mahkeme

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  elektrik

  ,

  hukuk

  ,

  zaman

  ,

  Karşı

  ,

  dosya