'Bunu savcı değil, kocam sorar'

Ergenekon savcısı, sanık Güler Kömürcü'ye 'Gece saat 11.00'de her polis olduğunu söyleyene kapıyı açar mısınız?' diye sordu

İSTANBUL- Ergenekon davasının dünkü duruşmasında Güler Kömürcü savunma yaptı. Kömürcü, savunmasında bir gece emniyetten olduklarını söyleyen iki kişinin evine geldiğini söyleyince Savcı “Yalnız yaşadığınızı biliyoruz. Gece 11.00’de gelip polis olduğunu söyleyen herkese kapı açar mısınız?” diye sordu. Kömürcü “Bunu hiç kimse sorgulayamaz. Bunu en fazla eşim sorgulayabilir” diye tepki gösterdi.
Ergenekon davasınının dünkü 84. duruşmasında gazeteci Güler Kömürcü savunmasında, “Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın düzenlediği toplantıda tanıştım. Vitrindeki bir insandı. İşim gereği oraya onunla tanışmak için gittim” dedi. Kömürcü başından geçen bir olayı ise şöyle anlattı:
“Bir gece yarısı kapım çaldı. Emniyetten geldiklerini  söyleyen iki kişi gelip konuşmak istediklerini söylediler. İçeri davet ettim. Telefonun, faksın kablolarını çıkardılar. Laptop’umu kapattılar. Evimin dinlendiğini söylediler.”
Kömürcü’nün bu sözleri üzerine savcı Mehmet Ali Pekgüzel ‘Yalnız yaşadığınızı biliyoruz. Gece 11’de gelip polis olduğunu söyleyen herkese kapı açar mısın?” diye sorması üzerine Kömürcü, “Bunu hiç kimse sorgulayamaz. Bunu en fazla eşim Mehmet Zekeriya Öztürk, sorgulayabilir” dedi. (Radikal)