Bunun adı mucize!

Tatilini ailesiyle birlikte memleketi Giresun'da geçiren Azmi Türker, Almanya'ya dönmek amacıyla yola çıktı.
Haber: FIRAT KESKİNKILIÇ / Arşivi
ALP CEHERSÖZ / Arşivi

DÜZCE - Tatilini ailesiyle birlikte memleketi Giresun'da geçiren Azmi Türker, Almanya'ya dönmek amacıyla yola çıktı. Azmi Türker, dün saat 07.30 sıralarında Bolu Dağı Karanlıkdere mevkisinde alışveriş yapmak üzere otomobilini yol kenarına park etti. Uyumakta olan 12 yaşındaki kızı Emel'i araçta bırakan Türker, eşi Emine Türker ve hemen arkasındaki otomobilde kendisini takip eden kardeşi ile birlikte yol kenarında köy ürünleri satan tesiste alışveriş yapmaya gitti.
'Polis İmdat'ı aradılar
Ama Türker çifti geri döndüğünde otomobilin yerinde yeller esiyordu. Çift, otomobilin çalındığını düşünerek 155 Polis İmdat'tan yardım istedi. Olay yerine gelen Düzce Emniyet Müdürlüğü Kaynaşlı Bölge Trafik İstasyonu ekipleri ise sürücülerden, park halinde bulunan bir aracın uçuruma yuvarlandığı ihbarını alınca, çalışmalarını bu doğrultuda yoğunlaştırdı. Polisler yaptıkları araştırma sonucunda otomobili 200 metrelik uçuruma yuvarlanmış olarak buldu.
Baba sinir krizi geçirdi
Otomobilin uçuruma yuvarlandığını öğrenince kızının öldüğünü düşünen Azmi Türker, sinir krizi geçirdi. Güçlükle otomobile ulaşan polis ve 112 Acil yardım ekipleri, hurdaya dönen aracın içindeki Emel Türker'i sapasağlam buldu. Mucize eseri kurtulan Emel Türker, ambulansla Düzce SSK Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücudunda sadece küçük sıyrıklar meydana gelen Emel, tıbbi gözlem altına alındı.
Kızının kurtulduğunu görünce bu kez sevinçten ağlayan Azmi Türker, ifadesi alınmak üzere Kaynaşlı Bölge Trafik İstasyonu'na götürüldü. Türker, ifadesinde olayı şöyle anlattı:
'Bu da bana ders oldu'
"Fazla durmayacağımız için uyuyan kızımı da aracın içinde bıraktım. Ama geri geldiğimizde otomobilim park ettiğim yerde yoktu. Otomobili fazla eğimli olmayan bir yerde park etmiştim. El frenini çekmeyi unutmuşum. Bu bana bir ders oldu. Bundan sonra daha dikkatli olacağım."
'Kendim çıktım'
İçinde olduğu otomobil 200 metrelik uçuruma yuvarlanan, kazadan sonra Düzce SSK Hastanesi'nde müşahede altına alınan Emel Türker, "Otomobil uçuruma yuvarlandığında uyuyordum. Çarpmanın etkisiyle uyandım. Aracın her yerine ağaç dalları girmişti, bir an köy yolu veya ormanın içinden geçiyoruz diye düşündüm. Araçtan kendim çıktım. Arabanın yuvarlandığı uçurumun büyük bölümünü kendi başıma tırmandım. Beni gören polis ve 112 Acil yardım ekipleri yardım için bana doğru koştu. Babam ve görevliler sevinç içindeydi. Herkes öldüğümü düşünüyordu" diye konuştu.
Uçuruma yuvarlanan araçtaki eşyalar polisler tarafından güçlükle uçurumdan çıkarılabildi. Baba Azmi Türker, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.