Burak Yıldırım'ın katil zanlısı yakalandı

Burak Yıldırım'ın katil zanlısı yakalandı
Burak Yıldırım'ın katil zanlısı yakalandı
Spor Toto Süper Lig'de oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından evine dönen Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen kişinin gözaltına alındığı bildirildi

İSTANBUL - Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayeti işlediği öne sürülen Yusuf O'yu (20) Kırşehir'in Mucur ilçesinde yakaladı. Şüphelinin memleketi Bingöl'e gitmek isterken yakalandığı belirtildi.

Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğünde gazetecilere açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, öldürülen Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım'ın cinayet zanlısının yakalanması için polisin yoğun şekilde çalıştığını söyledi.

HÜSEYİN ÇAPKIN: BİZİM İÇİN ZOR BİR CİNAYETTİ

Güvenlik kamerası görüntülerinden şahsın nerelerde olabileceğini tespit ettiklerini ifade eden Çapkın, şunları kaydetti:

"O fotoğrafı sokak sokak gezdirerek sorduk. Ve arkadaşlarımız sonunda tespit etti. O kişinin şehirden çıktığını ve Bingöl'e doğru gitmekte olduğunu tespit ettik. Şüpheli Mucur'da bu gece yakalandı ve İstanbul'a getirilecek. O da 20 yaşında, 3 sabıkası olan birisi. Bizim için zor bir cinayetti. Arkadaşlarımız büyük gayret sarf ettiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum."

Çapkın, Yıldırım'ın ailesine ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı dileyerek, "Üzücü bir olaydı. Yakalanması bizi bir nebze de olsa rahatlattı diyebiliriz" diye konuştu.

Hüseyin Çapkın, maktul Yıldırım ile şüphelinin birbirini tanımadığını, cinayetin takım rekabeti nedeniyle işlendiğini de sözlerine ekledi.


  http://www.radikal.com.tr/113335611333564

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aşiret kafası - msu

  Aşiret kafasıyla,külhanbeylikle kulüpler yönetilemez.Yıllarca bu toplumu mancınık gibi gerdirenler, rayting uğruna edep dışı tartışanlar gözünüz aydın.Tam sırasıdır. Gerdirmek ve daha çok kazanmak için bu fırsatı kaçırmayın.

  futbolun baronları sistemin bekçileri - sabahattinali

  işçiye yasak olan olan futbol fanatiklerine serbest eylem yapma hak isteme grev yapma ama holiganlık yap taraftar boğazla ama sistemi sorgulama biraz şu afyonu biraz futbol afyonu sürüleştirilmiş yığınlar yaratma projesi burjuvazi sistemini korumak yürütmek için yöntemlerini sürekli geliştiriyor.....

  Nice Birbirimizi öldürmek dileğiyle! - Kayzer1420

  Şimdi bu çocuğun ailesi nede perişan,genç yaşta oğullarını kaybettiler.Evlerinde yıllar sürecek bir hüzün,her Fenerbahçe maçında akıllara gelecek vede en çok üzülen ailesi olacak.Sonra Bu Fenerbahçe,Galatasaray ve diğer spor klüpleri -göstermelik- üzüldükten sonra, aradan o kadar zaman geçtikten sonra tekrardan maskelerini takıp birbirleri ile tekrardan atışıp egolarını tatmin ederken,futbolcular milyon dolar kazanıp sefa sürerken bizler yine birbirimizle atışıp ya kalp kıracağız yada öldüreceğiz.Değişen hiç birşey olmayacak. Yüreğimde hiç ama hiç umut yok.Geçenlerde sporda şiddet yasası çıkınca Güzide spor yöneticilerimiz! atağa kalkıp yasayı çıkaranlara serbest vuruştan gol attı.Neden çünkü bu yasa gereği yöneticiler,ömür boyu men cezası alacak bu ve benzeri(Fenerbahçeli Burak Yıldırımın öldürülmesi olayı gibi) şiddet uygulayanlara ağır hapis cezası gelecek idi.Ne yaptılar ''bu yasa çok ağır'' deyip çok değerli! Abdullah Güle öyle bir pas verdiler ki o da ne yapsın boş kaleye topu bıraktı.Şimdi çıkmışlar sözde üzülüyorlar.Neymiş:Galatasaray Şampiyonluğu seneye kutlayacak mış.Neymiş Fenerbahçe Kadıköy'deki derbide Tribün şovunu iptal etmiş(Reyahnlı saldırısı sonrası böyle bir karar aldılar).Ama bunlara kimse şu soruyo sormuyor:Madem acınız büyük madem ki çok samimisiniz o halde Kadıköy'deki Maçtan sonra Fenerbahçe ve Galatasaray'ın sevinç gösterileri ne idi? Hani acınız büyük idi,hani yüreğiniz yanıyordu?.Adamların söylediklerinin hiç biri samimi değil.Değişen birşey olmaz Bir başka derbide birbirmizi öldürmek dileğiyle..

  Kime başsağlığı - qommagene

  sayın Vali öldürülen bu genç için FB yönetimine neden başsağlığı diliyor ki? ailesi ne güne duruyor. Hafta boyunca FB başkanı ortamı gererek bu olaylara katkı yapmadı mı.Futbolun baronları bu ülkeyi ne hale getirdiler.