Burası adliye!

Adana'da beş gün önce bir barda, 'çete' sabıkalısı Menderes Kutlu ile 'adamı' Mehmet Batural, 'kadın satıcısı' olduğu öne sürülen Ömür Hallaçoğlu ile çatıştı. Adliyede dün, bir avukatın yanında çalışan Abdurrahman Akgönül, silahla Hallaçoğlu'nu öldürdü, Ümit Günay ile Erkan Cebe'yi ağır yaraladı. İddiaya göre Akgönül, Kutlu'nun 'adamlarından' Günay'ı yanlışlıkla vurdu.
Haber: TUNCAY DAĞLI / Arşivi
TAHSİN C. ÜLKER / Arşivi

ADANA - Bir barda kadın meselesi yüzünden çıkan silahlı kavga, yaralıların kaldırıldığı hastanede de sürdü. Sonunda zanlılar dün Adana Adliyesi'ne çıkarıldı. Adliyeye silah sokan taraflardan bir kişi kurşun yağdırdı. Olayda bir kişi öldü, iki kişi de yaralandı.
23 Ağustos'ta Seyhan Oteli'ndeki Dümen Bar'da 'çete'den sabıkalı Menderes Kutlu ile adamı Mehmet Batural, kadın satıcısı olduğu öne sürülen Ömür Hallaçoğlu'yla tartıştı. Batural, Hallaçoğlu'nun yanındaki T.Ö. adlı kadına tokat atınca silahlar çekildi. Kutlu, Batural ve Hallaçoğlu karşılıklı sıkılan kurşunlarla yaralandı. Hallaçoğlu, Adana Numune Hastanesi'ne, Kutlu ve Batural ise Özel Universal Hastanesi'ne kaldırıldı.
Tedavisinin ardından taburcu edilen Hallaçoğlu, özür dilemek için Universal Hastanesi'ne gitti ve yine kavga çıktı. Kutlu'nun adamları ateş açınca Hallaçoğlu, hastaneye gelen polislerce kurtarıldı.
Son randevu adliyede
Polis, iki olayın zanlısı olarak aralarında Ömür Hallaçoğlu ve T.Ö.'nün de bulunduğu beş kişiyi dün sabah Adana Adliyesi'ne getirdi. Mehmet Batural tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilirken, diğer dört zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu sırada adliyeye gelen Adana'nın tanınmış avukatlarından Uçar Erdal'ın kâtibi Abdurrahman Akgönül, üzerindeki silahı çekip, serbest bırakılan zanlılara ateş açtı. Üç gün önceki olayda ayağından yaralanan Ömür Hallaçoğlu olay yerinde öldü, Ümit Günay ile Erkan Cebe de ağır yaralandı. Adana Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan başına bir kurşun isabet eden ve durumu ağır olan Günay, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi.
Birini yanlışlıkla vurmuş
Yaralılardan Günay'ın Menderes Kutlu'nun adamı olduğu ve Akgönül tarafından yanlışlıkla vurulduğu belirlendi.
Gözaltına alınan saldırgan Abdurrahman Akgönül'ün güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olduğu, içeri girenlerin elektronik kapıdan geçtiği adliyeye, avukat kâtibi olarak tanınması nedeniyle aranmadan girdiği ileri sürüldü.
Hafta sonu olması nedeniyle adliyeye sadece adli olaylarla ilgili polis ve zanlılar ile nöbetçi savcı, memur dışında kimse alınmaması nedeniyle elektronik kapının da çalıştırılmadığı ortaya çıktı.
Akgönül, silahı adliyeye iki gün önce mesai bitimine yakın saatlerde soktuğunu iddia ederken, "10-15 icra dosyasıyla adliyeye geldim. Tabancayı dosyaların arasında gizleyerek içeri soktum. Giriş katındaki tuvalete tabancayı gizledim. Bugün de adliyede gizlediğim yerden tabancayı alarak, yanlarına gidip, ateş ettim. Mehmet Batural'a yapılan çok zoruma gitmişti. O yüzden onları vurdum" diye ifade verdiği öğrenildi.
Avukat: Şoförüm
Avukat Uçar Erdal ise, Akgönül'ün resmiyette kâtibi olmadığını, şoförlüğünü yapıp, yardımcı personel olarak çalıştığını belirterek, "Dört yıldır yanımda çalışıyor. Onunla ne ilgisi var anlayamadım. Aslen şoförlüğümü yapıyordu ancak 'kâtibimiz' diye tanıtıyorduk" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7558877558870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.