Burçin'e aile boyu vahşet

Burçin'e aile boyu vahşet
Burçin'e aile boyu vahşet

Konya da öldüresiye dövdükleri Burçin Süsen i daha sonra Çatıdan düştü diye hastaneye götüren baba (önde), üvey anne ve ağabey, vahşetin zanlıları.

Zorla evlendirilmek istenen 15 yaşındaki Burçin, sopa ve oklavayla dövülerek öldürüldü. Baba, üvey anne ve ağabey gözaltında.
Haber: HASAN SÖNMEZ / Arşivi

Konya’da ailesi tarafından “Çatıdan düştü” diyerek hastaneye kaldırılan ve kurtarılamayan 15 yaşındaki Burçin Süsen’i, babası ve ağabeyinin odun ve oklavayla dövdüğü ortaya çıktı.
Burçin Süsen, 26 Kasım günü “Anteni düzeltirken çatıdan düştü” denilerek Meram Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Doktorlar vücuttaki izlerden şüphelenince jandarma aileyi sorguladı. 18 yaşındaki ağabey Veli Süsen, oklavayla şakalaşırken kardeşinin başına vurduğunu söyledi.
Bu sırada Burçin Süsen, 12 Aralık günü öldü. Ölüm raporunda, ‘Kafa travmasına bağlı beyin kanaması sonucu vefat ettiği’ belirtildi.
Araştırmayı derinleştiren jandarma, ikisi ilk eşinden beş çocuk babası çiftçi Yahya Süsen’in ilk eşinin av tüfeğiyle vurularak öldüğünü, ikinci eşi olan 29 yaşındaki Hatice Süsen’in de üvey kızı Burçin Süsen’e sürekli şiddet uyguladığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine Yahya Süsen, eşi ve oğlu gözaltına alındı. Ağabey, kızın ölmesi üzerine cezaevine gireceğini anlayıp kardeşini babasının dövdüğünü belirtti. Hatice Süsen de evde Burçin Süsen’e ait cep telefonunda erkek arkadaşından gelen ‘’Canım aşkım seni kimseye yâr etmem’’ yazılı mesajı görüp eşine gösterdiğini söyledi.
Jandarma bunun üzerine Yahya Süsen’in, kızını önce odunla dövdüğünü, birkaç odunun kırılması üzerine sopa ve oklava ile dövmeye devam ettiğini saptadı. Kızını dövmekten yorulan Yahya Süsen’in, dayak görevini oğluna devrettiği belirtildi. Yahya Süsen’in daha sonra kızının başını defalarca betona vurduğu, hatta yakmak istediği öne sürüldü.

İlk eşin ölümü de şüpheli

Uyuşturucu suçundan kaydı bulunan babanın ilk eşinin ölümüyle ilgili de, ‘’Oğlum 3 yaşındaydı, kaza sonucu vurmuş’’ dediği kaydedildi. Burçin’in babasının kredi borcunu ödemek için tarlada çalışırken erkek arkadaşıyla tanıştığı, ailesinin genç kızı, başkasıyla evlendirmek istemesi üzerine ise telefonuna mesaj gönderdiği belirtildi.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  şiddet

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Kredi

  ,

  jandarma

  ,

  genç

  ,

  vefat

  ,

  Aralık

  ,

  öldü

  ,

  beyin

  http://www.radikal.com.tr/116690911669092

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Toplumsal etik... - ercan02

  Aile boyu vahset. Tam bir dram. Bunu yapanlara küfür ederek kendimizi daha bir aritiriz. Ama bu toplumun nüvelerinde olan bu katletme duygusu bu 7.yy gelme namus duygusu daha çok küçük kiz çocuklarinin katliaminayol açacak. Bunu hepimiz biliyoruz ama hiç bir sey yapmiyoruz. Hiç bir seyi sorgulamiyoruz. Bütün degerler sistemimiz bu degilmi? Bütün egitim sistemimizi imam hatip okullar üzerinden açiklamiyormuyuz? Egitimi allah korkusu üzerine kurmuyormuyuz? Iste ahlaki, etiksel durusumuz. Artik bu toplumda bir alt üst olus kaçinilmaz. Bu çocuklarimiza olan borcumuz. Onlari ancak böylece bu "namus"suzca katliamlardan koruyabiliriz.

  Muhafazakarlık - ALP ER

  Bizim her fırsatta dile getirilen anadolu muhafakar kesimimiz her fırsatta hassasiyetlerini ve ne kadar yozlaştığımızı dile getirirken, din elden gidiyor diye zırt pırt atlarken bunlara bakalım nasıl tepki verecek.