Burcu Esmersoy: Korsan almadım

Burcu Esmersoy: Korsan almadım
Burcu Esmersoy: Korsan almadım

Burcu Esmersoy, korsan CD için emniyetteydi.

Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul polisinin korsan CD ve DVD piyasasını elinde tutan bir çeteye yönelik yaptığı operasyonda çete lideri ‘Zübük’ kod adlı Necip K. dahil 45 kişi gözaltına alındı. ‘Korsan CD ve çakma marka’ siparişi verdiği iddia edilen ünlü sunucu Burcu Esmersoy da ifade için emniyete çağrıldı. Esmersoy iddiaları yalanladı.
İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri bir yıl önce korsan CD piyasasını elinde bulunduran bir şebekeye yönelik çalışma başlattı. Teknik takipte, beş yıldır piyasayı yöneten ‘Zübük’ kod adlı çete liderine ulaşıldı. Sadece bir çete elemanıyla irtibatlı olduğu belirlenen Zübük’ün gerçek isminin Necip K. olduğu ifade edildi. 17 ayrı ilçede 200 adrese 1000 polisle baskın düzenlendi. 30 imalathanede 200 bin korsan CD ele geçirildi. Polis, telefon dinlemelerine göre çete üyeleriyle irtibatta oldukları belirtilen prodüksiyon şirketi çalışanı 12 kişiye ifade için tebligat gönderdi.
Kayıtlara göre Esmersoy’un da çete üyesi M.D. ile sık sık görüştüğü ve korsan film siparişi verdiği öne sürülürken ünlü sunucu dün emniyette ifade verdi. Çıkışta basının sorularını yanıtlayan Esmersoy, korsan CD aldığı ve şebeke üyeleri ile görüştüğü iddialarını yalanladı. Emniyete ‘tanık’ sıfatıyla geldiğini belirten Esmersoy, “Şüphelilerden birinin telefonunda, benim kullanmadığım bir numaram var. Sanırım oradan” dedi. Esmersoy, bir basın mensubunun “Tape’lerde görüşmeler varmış” demesi üzerine ise kullanmadığı hatta mesajlar olduğunu söyledi.