Burdur'da HDP binasına saldırı

Burdur'da HDP binasına saldırı
Burdur'da HDP binasına saldırı
Burdur'da akşam saatlerinde kent meydanında toplanan bir grup, HDP il binasının camlarını ve kapısını kırarak girişteki tabelayı yaktı ve binaya Türk bayrağı astı.

RADİKAL - Siirt'in Pervari İlçesi'nde PKK 'lıların yola yerleştirdiği bombanın askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olan 8 askerden Burdurlu Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün cenazesi dün memleketi Burdur'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazenin ardından akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan bir grup, araçlarıyla konvoy oluşturarak kent turu yaptı. Türk bayrakları asılı araçlarla yapılan turun ardından grup, Konak Mahallesi'ndeki HDP il binasına gitti. Binayı taşlayan gruptan bazıları kapıyı kırarak içeri girdi. Balkona Türk bayrakları asan grup, binanın kapı girişinden söktükleri HDP tabelasını da ateşe verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, grubu binadan uzaklaştırıp önlem aldı. Burada bir süre sloganlar atan grup polis HDP binasında inceleme yaptı.

Bursa'da da yine Siirt-Pervari karayolunda şehit düşen jandarma er Bahadır Aydın 'ın cenaze töreninin ardından bir grup HDP Osmangazi İlçe Örgütü'ne Türk bayrağı astı. (Mehmet ERÇAKIR/BURDUR/DHA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Aydın

  ,

  şehit

  ,

  hdp

  ,

  Akşam

  ,

  Kapı

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  kent

  ,

  İnceleme

  ,

  konvoy