Burgazada kampçıları: Darp edildik, hakarete uğradık

Burgazada kampçıları: Darp edildik, hakarete uğradık
Burgazada kampçıları: Darp edildik, hakarete uğradık
Burgazada sahilinde kamp için çadır kuran gençler, çarşamba akşamı sopa ve bıçak taşıyan kalabalık bir grubun saldırısına uğradı. Olayın nedeni henüz tam olarak aydınlatılamazken, gençler yaşadıkları korku dolu anları anlattılar.
Haber: SILA SÜMER - silasumer93@gmail.com / Arşivi

RADİKAL – Burgazada’da kamp yaparken önceki akşam saldırıya uğrayan grupta yer alan gençler polise verdikleri ifadelerde yaşadıkları dehşeti anlattı. Üniversite öğrencisi olan Esin Erdem, “25-30 kişilik farklı yaş gruplarından elleri sopalı ve bıçaklı bir grup küfürler ve tehditler savurarak önümüzdeki çadırı dağıttıktan ve içerideki şahısları kovaladıktan sonra bize doğru gelmeye başladı. O sırada biz panik olduk. Bizim yanımıza gelen bu şahıslar bize, ‘Çabuk buradan defolun gidin’ vb. sözler sarf etti” dedi.

‘BAŞKALARININ PEŞİNDEYİZ, SİZİNLE İŞİMİZ YOK’

Esin Erdem polis ifadesinde kamp saldırısı sonrasında yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

“Ben o esnada şoka girdiğim için kaçmaya odaklandım. Arkama baktığımda abim beni takip ediyordu. Sonra beraber kayalıkların arasına kaçmaya başladık. Daha sonra bu grup bizi yakaladı ve bize hitaben ‘Biz başkalarının peşindeyiz sizinle işimiz yok’ diyerek bizi mezarlığa kadar bıraktılar. Sonra yolda polis ekibiyle karşılaştık. Bu şahıslar polis ekibini görünce ellerindeki ve ceplerindeki bıçak ve sopaları attılar. Polis ekibi yanımızdan geçerken çok korktuğum için bu şahısları polis ekibine söyleyemedim. Sonrasında yürüyerek merkeze geldik ve diğer arkadaşlarımızla beraber polis merkezine sığındık.”

‘BELİME TEKME ATTILAR’

Olay sırasında darp edilen Asude Kılıç ise yaşadıklarını şöyle anlattı: “Küfür ve tehdit eden eli sopalı kişiler yanımıza gelince alanı terk edeceğimizi söyleyip, eşyalarımızı topladık. Bir arkadaşımla oradan ayrıldık. Tırmandığımız yerde başka bir saldırgan grupla karşılaştık. Üzerimize yürüyüp bizi tehdit ettiler, küfürler savurdular ve bizi adanın yukarısına doğru sürdüler. Burada herhangi bir fiziksel temas olmadı. Fakat daha sonrasında mezarlığın oraya geldiğimizde tavırları şiddetlendi. İkimize yönelik çok ağır sözler söylediler. Sözlü tartışmaya girdiğimizde aralarından en yaşlı olanı belime tekme attı ve yere düştüm. Bağırmaya başladığımda bana tekme atanı yanımdan uzaklaştırdılar ve gittiler. Bu sırada polis arabası yanımıza geldi. Olanları anlattığımda karakola gitmemiz gerektiğini söylediler ve gittiler. Karanlıkta ıssız bir yolda kalmıştık. Maalesef saldırganlar arkamızdan gelmeye devam ettiler ve sık sık bize küfürler ettiler. Vapur iskelesinin yanına geldiğimizde, ‘Bu vapura binip gidin’ dediler. Karakola gittik oradan da darp raporu almak için Büyükada’ya geçtik.”

 


  http://www.radikal.com.tr/142327914232794

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adali bakisacisi - user436916

  ne yazikki bu olay son bir kac gundur farkli mecralarda tek tarafli bir sekilde anlatilmaktadir. tek bir adalinin gorusune yer verilmedigi haberlerde kampcilar magdur olarak gosterilmeye calisilmaktadir. oncelikle burgazada ve marta koyu bir sit alanidir yani kamp yapilmasi kesinlikle yasak. ikincisiyse ada halki ve kampcilar arasindaki gerilimin bircok farkli nedeni var. yorum yazan bir baska arkadas bunlarin birkacini siralamis - wc problemleri, cop, uyusturucu satisi... cevreci gorunumlu bu insanlarin adaya cop ve ses kirliligi disinda hicbir katkisi yoktur. adalilar kampcilardan kurtulmak icin bir imza kampanyasi dahi baslatmistir. bunlari da gormek, anlamak, anlatmak gerek...

  31.8.2015 BİMER YAZISI - ADALARDA ÇADIR KURMAK, KAMP YAPMAK YASAKTIR. - user1129735

  İstanbul ili Adalar ilçesi, özel konumu coğrafi konumu, çok kültürlü yapısı,tarihi ve doğal mirası ile eşsiz güzellikteki Adalar ilçesi yaklaşık 2000 in üzerinde tescilli tarihi eser barındıran bir kültür bahçesidir. Bu özellikleri nedeniyle ilk kez 1973 yılında doğal tarihi ve kültürel sit alanı olarak önerilen Adalar, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'nun 30.03.19884 gün ve 234 sayılı kararı ile Sit Alanları Bütünü olarak ilan edilmiştir. Adalar da çadır kurmak ve kamp yapmak yasak olduğu ve ayrıntılı bilgi için Adalar İlçe emniyet Müdürlüğü'den bilgi alabileceğiniz hususunu, Bilgilerinize rica ederiz.

  - zebda

  Ya kardeşim her eli sopalıdan korkmayın..devamlı dayak yiyosunuz..gidin boks karate ögrenin..artık bu tip olaylarda kacmayın..bu tip saldırganların cogu baya koftur..toplanın geri püskürtün..hep dayak ye nereye kadar?

  Solculuk - user473273

  Simdi olayi bilmeyen bazi kisiler adalilara laf etmeye baslar. Yalniz ben o adada yasayan biriyim ve mevzuyu en iyi bilen kisilerdenim. Bu kampci denilen arkadaslar adanin en guzel koyunu dupeduz isgal edip kirtletmektedirler. Copleri ve tuvaletlerini bile etrafa yapmaktadirlar ve toplamiyorlar.Yasadiklari koya cop arabasi giremiyor. 2. si adada hirsizlik ve kucuk cocuklara uyusturucu temin etme gibi bir cok olaya sahit olunmaktadir. Bunlari bilmeden adalilara solculuk dersi vermeye kalkanlara duyurulur.