Burger King'de dövülen Suriyeli çocuğun annesi de işten atıldı!

Burger King'de dövülen Suriyeli çocuğun annesi de işten atıldı!
Burger King'de dövülen Suriyeli çocuğun annesi de işten atıldı!
Burger King şubesinde müşterinin bıraktığı patatesleri almak isterken lokanta müdürü tarafından dövülen Suriyeli çocuğun annesinin de işten atıldığı öğrenildi.

RADİKAL - Burger King şubesinde müşterinin bıraktığı patatesleri almak isteyen Suriyeli çocuğu darp eden müdür Ö.E. savcılıktaki ifadesinde, "Çocuğa vurduğum için pişmanım" dedi. Hakkında, 'çocuklara şiddet uygulamak'tan işlem yapılarak savcılık talimatıyla serbest bırakılan Ö.E.'nin akdi feshedildi. Ancak oğlu dayak yiyen çocuğun annesinin de çalıştığı  işten atıldığı öğrenildi.

Şirinevler’deki Burger King şubesinde 21 Ocak akşamı, bir müşterinin bıraktığı patatesleri almak isteyen 11 yaşındaki Suriyeli Halil ve 2 arkadaşına restoranın gece vardiya müdürü olan Ö.E. müdahale etmişti. Suriyeli Halil’i darp eden Ö.E.’yi bir kadın müşteri durdurmuştu.

‘MÜŞTERİLER RAHATSIZ’
Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın'ın haberine göre, olayla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında şüpheli olarak ifade veren Ö.E., “Çocuklar sık sık restorana geliyordu. Müşterilerin önündeki yiyecekleri alıyor ve rahatsızlık veriyorlardı. Olay günü de bir müşterinin önündeki yiyecekleri aldıklarını zannederek müdahale ettim. Çocuğa vurduğum için pişmanım” dedi.

AİLE ŞİKÂYETÇİ DEĞİL
Burger King yönetimi tarafından iş akdi feshedilen Ö.E. hakkında çocuklara şiddet uygulamaktan işlem yapılarak savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Ö.E. hakkında hazırlanan dosya da savcılığa gönderildi. Suriyeli Halil’in annesinin Ö.E.’den şikâyetçi olmadığı bildirildi.