Burger King'te müşteriden artan patatesleri alan çocuğa dayak

Burger King'te müşteriden artan patatesleri alan çocuğa dayak
Burger King'te müşteriden artan patatesleri alan çocuğa dayak
Fast food zinciri Burger King'in İstanbul Şirinevler'de bulunan şubesinde, müşteriden artan patatesleri alan küçük çocuk, işletme müdürü tarafından dövüldü. Kanlar içinde kalan çocuğa müşteriler yardım ederken olay sosyal medyada büyük tepki topladı.

RADİKAL - Şirinevler Burger King'de müşteriden artan patatesleri aldığı gerekçesiyle Suriyeli bir çocuk , şube müdürü tarafından dövüldü. Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda olayın tanıkları yaşananları anlatırken, Burger King'e yoğun bir tepki oluştu.

ŞUBE MÜDÜRÜ KOVULDU

Burger King’in Türkiye ’de ana lisans sahibi olan TAB Gıda yaptığı açıklamada, “Söz konusu olay, Lisans Alan İşletmecimiz (Franchise) tarafından işletilmekte olan Şirinevler restoranında yaşanmış olup, öncelikle olaydan dolayı TAB Gıda olarak duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz. Yaşanan bu üzücü olayın Şirketimiz ve markamız tarafından asla kabul edilemeyeceğini bildirir Lisans Alan İşletmecimizin (franchise), olayda adı geçen çalışanının iş akdine haklı sebeple son verdiği bilgisini tarafınızla paylaşırız” ifadeleri kullanıldı. (Cumhuriyet)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Çocuk

  ,

  gıda

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  Lisans

  http://www.radikal.com.tr/127830412783049

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Müdür haksız olabilir ama onu biz delirttik - user559982

  Müdüre tokat attığı için hak vermiyorum, ancak bunu neden yaptığını anlayabiliyorum. Ben de söz konusu şubede bir kere bulunmuştum. 3-4 tane -muhtemelen- Suriyeli çocuk, sürekli içeri girip artık yemekleri alıyor, içeride yemek yiyen, mekana giren ya da çıkmakta olan müşterilerden para istiyorlardı. Gariban bir çocuğun çöpe gidecek bir yemeği yemesinde hiçbir sakınca yok tabii ki. Ama lütfen olayları içeriğinden bağımsız düşünüp demagoji yapmayın. O çocukların bir hafta, bir ay gibi uzun süreleri geçtim, bunu gün içinde kaç defa tekrarladıklarını bir hesap edin. Sonra kendinizi o müdürün yerine koyun, nasıl davranırdınız, ne yapardınız tahmin etmeye çalışın.

  "SORUNLARIMIZ BİLE YABANCI" DİYEN "İNSAN"A... - Ali Karatay

  O Suriyeli çocuk bize dairdir, ama sen insanlığa yabancısın.

  kapital - mirdara

  kapitalizm çöpünü de fakire yedirmez

  Yetmez! - halukaka

  O çocuk müşteriden artan patatesleri yiyorsa belli ki zor durumdadır. Okutun o çocuğu o zaman. Samimiyseniz yardımcı olun!

  Olay BurgerKing olayı değil - user791702

  Gezi'de esnafın tavrını da gördük. Hep aynı zihniyetin, artniyetin ürünü bunlar. Başlarına gelmeden anlamayacaklar aynı kötülükleri!

  Türkiye - user399986

  Burger King Amerikan,dayak yiyen çocuk Suriye'li.Sorunlarımız bile "yabancı" oldu.

  sube müdürü kolay olunmuyo tabi.. - user970114

  O adam da ruh kalmis midir ki? Sube müdürü olana kadar, burger kingin ruhu ruhuna isler. Kolay mi be sube müdürü olmak.. ordaki genc yasta sömürülen genclere bagirabileceksin, cagirabileceksin,, hepsi kendi yükselmen icin, sirketine yaranmak icin, sonra da ben hala insanim diceksin..