Burhan Kuzu: 'Bazı şeyleri' hak etmiştim...

Burhan Kuzu: 'Bazı şeyleri' hak etmiştim...
Burhan Kuzu: 'Bazı şeyleri' hak etmiştim...
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AKP'li Burhan Kuzu TBMM Başkanlığı'na aday gösterilmemesiyle ilgili 'kırgınlığı'nı tarif etti: "Kırgınım, belki de çok kırgınım... Bazı şeyleri hak etmiştim."

Radikal.com.tr -  TBMM 'de bugün başkanlık seçimi yapılacak ve AKP çoğunluğunun adayı olarak Cemil Çiçek yeniden göreve gelecek ancak bu göreve aday olan  Burhan Kuzu 'kırgınlığını' ifade etmeye devam ediyor:  "Küskün değilim ama kırgınım, belki de çok kırgınım..."

Kuzu bugün basına yansıyan açıklamalarında partinin kurucu üyelerinden biri olduğunu ve 'bazı şeyleri hak ettiğimi düşündüğünü' söyledi. Kuzu'nun geçen dönem de TBMM Başkanlığı için niyeti olduğu bilinen Kuzu ayrıca Başbaka Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görümesinde bu işi yapabileceğini söylediğini ancak kendisinin takdirinin bu şekilde olduğunu söyledi. 
Burhan Kuzu bu karara uyarak TBMM Başkanlığı için adaylığını koymamış ancak ön seçimle aday belirlemenin daha yerinde olacağını açıklamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1140061114006111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Geçmiş olsun bay Kuzu... - citizen

  Gerçekten hak etmiştin bay Kuzu. Sen tut yıllardır başbakanının gölgesinden ayrılma.., yetebildiğin her yerde yalanına yanlışına aldırmadan onun söylediklerini tekrarla, tartışma açılırsa gücün yetip, dilin döndüğünce uzmanı olduğun anayasaya uygun olup olmadığına bakmadan başbakanım ne derse doğrudur havasında ekran ekran dolaşıp savunuculuğunu yap sonra...Şimdi de şu hale bak. Elbet hak etmiştin. Ama demek ki Cemil Çiçek bu işi senden daha iyi yapmış ki gene tek aday o oldu.

  bağzı şeyleri hak ettin kuzu - ersincaliskan@gmail.com

  haketmek için yaptığın bağzı şeylerden sonra hala hakettiğin bağzı şeylere sahip olamaman çok üzücü, asıl senin hak ettiğin bağzı başka şeyler var fakat ne olduklarını sana buradan söyleyemeyeceğim kuzummm

  Yazık oldu Kuzu'ya... - Ali Fakı

  Kuzu'cuk hazırladığı Anayasa taslağında Yüksek Yargıçları atama yetkisini Başkana vererek demokrasilarin olmazsa olmazı olan "Kuvvetler Ayrılığı" ilkesini ortadan kaldırıyor, Başkana TBMM'yi feshetme yetkisini ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle, TBMM'ye gerek görmeden ülkeyi yönetme yetkisini vererek, Tayyip Başkanlığında mutlak bir Diktatöryayı mümkün kılıyordu. Daha ne yapsındı Kuzu'cuk bir ANAYASA Profesörü olarak?! Vah vah, yazık oldu...

  Bir hay bile demedi :( - kargıyel

  Sen üzülme Bay Kuzu.Biz senin o mevki için ne kadar uğraştığını,Başbakanın ağzından adaylığın onaylansın diye ne kadar uğraştığını biliyoruz.Başkanlık sistemini belki dolaşıma sokan; can hıraş bir şekilde hukuki kılıflar da bulan sendin bunu da biliyoruz.Emeklerinin karşılığı buymuş demek ki; yapacak bir şey yok.Kalp kırılmış bir kere; en azından Başkanlık övgüsü yolunda artık sadece Bekir Bozdağ'la idare edeceğiz.

  Vah canım.. - testereci

  Nasılda Başbakanının dediği herşeyi, özellikle Başkanlık Sistemini (Erdoğan olacak diye!) kendini inkar ederek savunuyordun..Gitti bütün emekler, taklalar, tezahüratlar boşa değil mi? Meclis Başkanı olamadın, artık kendin bile olamazsın!!!!

  Valla ben de neler neler hak ediyorum! - brandywine06

  Bana sorarsanız hak etmediğim hiçbir şey yok! Ama diğer taraftan bunu takdir edecek ve hakkımı verecek sadece bir kişi ise, her karar onun iki dudağı arasında ise, kime ne şikayette bulunabilir ya da küsebilirim ki? Efendimizin takdiridir deyip susarım ancak! Bir de yani herhalde o hizmetleri TBMM başkanlığı için değil, gerçekten inandığı için yapmıştır. Bu durumda, ben şunu bunu yaptım, karşılığı da şudur demek ancak ayıptır.

  Mülkiyeli. - ganjml

  Ya sayın kuzu belki bir meclis başkanlığı kaparım diye allahı var şu başkanlık illetini başımıza sen dert ettin,hakkını yemeyelim o tv senin öbürü benim kendini paraladın padişahlığa geçelim diye de tabi sizin mantığınızla söylersek bunlar hep kısmet, yüce rabbim emeklerini boşa çıkarmasın inşallah:)