Burnu kesilen R.G.: Fuhuşa zorlandım

12 yaşındayken hamile kaldığı tecavüzcüsüyle imam nikâhıyla evlendirilen 15 yaşındaki R.G., 'ibret' için burnunu kesen üç kayınbiraderi ve kayınpederinin yargılandığı davaya can güvenliği gerekçesiyle katılmadı.

DİYARBAKIR - 12 yaşındayken hamile kaldığı tecavüzcüsüyle imam nikâhıyla evlendirilen 15 yaşındaki R.G., 'ibret' için burnunu kesen üç kayınbiraderi ve kayınpederinin yargılandığı davaya can güvenliği gerekçesiyle katılmadı.
Üç yıl önce komşusu Sabahattin Gezginci'nin tecavüzüne uğrayan R.G. hamile kalınca, başına gelenleri ailesine anlattı. Henüz hamileyken, ailesince imam nikâhıyla Gezginci'yle evlendirildi. Gezginci, 2003'te yedi yaşındaki bir erkek çocuğuna tecavüz etmekten tutuklanıp cezaevine konuldu. Gezginci'nin ailesiyle kalmaya başlayan R.G.'nin burnu, dışarıda fazla dolaştığı gerekçesiyle 11 Mart'ta 'ibret' için ekmek bıçağıyla kesildi. R.G.'nin şikâyeti üzerine gözaltına alınan üç kayınbiraderi ile kayınpederi cezaevine konuldu.
Suçu bir kişi üstlendi
Önceki duruşmalarda ikisi tahliye edilen ve 'reşit olmayan mağdureyi zorla alıkoymak ve burnunu kesmek' suçundan 15'er yıl hapsi istenen dört sanıktan tutuklu olan Feyyat ve Turan Gezginci, 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmaya katıldı. Suçu tek başına üstlenen Feyyat Gezginci, "Kardeşim cezaevine girince, isteğimiz dışında babasının evine gidiyordu. Sabah çıkıp geç vakitte geliyordu. Üç gün takip ettim, dört erkekle konuştuğunu gördüm. Sorunca, 'Sen karışamazsın' dedi. Tokat attım ve burnunu kestim" dedi.
Can güvenliği nedeniyle talimatla ifadesi alınan R.G. ise, olayı şöyle anlattı: "Uyurken el ve ayaklarımı bağlayıp tecavüz etmek istediler. O.luk yaptığımı, ibret için burnumu keseceklerini söylediler. Beni fuhuş yaparak para kazanmaya zorluyorlardı. Burnum kesilince çok kanadı. Kanı durdurmak için arpa ve buğday haşlayarak burnuma tıktılar." Mahkeme R.G.'nin iş göremez raporunun istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.


    http://www.radikal.com.tr/7593147593140

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.