Bursa eski belediye başkanına silahlı saldırı

Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hikmet Şahin, Yalova Yolu'ndaki işyerinde silahlı saldırıya uğradı. Bacaklarından yaralanan Şahin Acıbadem Bursa Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Olay, bugün saat 15.00 sıralarında Hikmet Şahin'in Yalova Yolu'ndaki Onew adlı mobilya mağazasında meydana geldi. Hikmet Şahin'le görüşmeye gelen ve İnegöl İlçesi'nde mobilyacılık yapan Hüseyin Şimşek adlı kişi görüşme sırasında üzerinde çıkardığı tabancayla iki el ateş ederek, Şahin'i bacaklarından yaraladı.Olaydan sonra saldırgan kaçarken, Hikmet Şahin, Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Hikmet Şahin'i vurduktan sonra kaçan Hüseyin Şimşek'i aralarında "adam yaralamak" suçu dahil bir çok suçtan kaydı bulunduğu öğrenildi. Her hangi bir işte çalışmayan Hikmet Şimşek, geçtiğimiz 2 Mayıs günü tartıştığı arkadaşı Yavuz BAytemur tarafından tabanca ile vurulmuştu. Ağır yaralanan Şimsek kaldırıldığı hastanede ameliyat edilerek kurtarılnmıştı.
2004-2009 tarihleri arasında AKP'den büyükşehir belediye başkanlığı görevini yürüten Hikmet Şahin, 29 Mart Yerel Seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilmeyince Demokrat Parti'den büyükşehir belediye başkan adayı olmuştu. Seçimi kaybeden ve İnegöl'de bir çok ahşap üzerine üretim yapan fabrikaları bulunan Hikmet Şahin, Yalova yolundaki kendisine ait mobilya mağazasını ofis olarak kullanıyordu.