Bursa 'intihar gibi' kazayı konuşuyor

Bursa 'intihar gibi' kazayı konuşuyor
Bursa 'intihar gibi' kazayı konuşuyor

Taklalar atan otomobilde Esra Aşlar öldü, Batuhan Aşlar ise yaralı. FOTOĞRAF: TARIK ASLAN / DHA

Haber: TARIK ARSLAN / Arşivi
ERDOĞAN PAÇİN / Arşivi

BURSA - Eşiyle birlikte Mudanya’ya balık yemeye giden Batuhan Aşlar’ın kullandığı otomobil 50 metrelik uçurumdan denize uçtu. Kazada Aşlar’ın eşi 23 yaşındaki Esra Aşlar öldü. 30 yaşındaki Batuhan Aşlar yaralandı. Kazaya çiftin kavga etmesinin yol açtığı öne sürüldü. İddiaya göre eşine kızan Batuhan Aşlar, otomobili uçuruma sürdü. 
Bursa’da babasına ait eczanede çalışan Batuhan Aşlar önceki gün sekiz aylık çocukları Hakan’ı babasının Bademli’deki evine bırakıp üç yıllık eşi Esra’yla yola çıkmıştı. Zeytinbağı’nda (Trilye) bir balık restoranına giden çiftin otomobili bir anda 50 metrelik uçurumdan taklalar atarak yuvarlanmaya başladı. 

Emniyet kemerleri açıktı
Emniyet kemerleri takılı olmayan çift otomobilden fırladı. Esra Aşlar kayalara çarparak öldü. Batuhan Aşlar yaralı kurtuldu. Polis olay yerinde fren izine rastlamazken epilepsi hastası olduğu da öne sürülen Batuhan Aşlar’ın hastanede jandarmaya verdiği ifadesinde, eşiyle tartışırken çok sinirlendiğini, birlikte intihar etmek için aracı uçuruma sürdüğünü söylediği öne sürüldü.
Aşlar’ın babası, CHP eski İl Başkanı Hakan Aşlar ise buna ihtimal vermiyor: “Çocuklarını bize bırakıp, balık yemeğe gideceklerini söylediler. Gayet mutluydular. Şakalaşıyorlardı. Aralarında da benim bildiğim ciddi bir sorun yoktu. Zeytinbağı Belediye Başkanı beni aradı. Oğlumun çok keskin bir virajda kaza yaptığını söyledi. İntihar girişimi iddialarına ben inanmıyorum. Bu bir kazadır.”