Bursa'da 4.2 büyüklüğünde deprem

Harmancık ilçesinde dün gece saat 22.50'de meydana gelen deprem, vatandaşların panik yaşamasına neden oldu.

Bursa'nın Harmancık ilçesinde dün gece saat 22.50'de meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki deprem, vatandaşların panik yaşamasına neden oldu. Depremin ardından sokağa dökülen vatandaşlardan bazıları, sarsıntının ilçe yakınında bulunan Çevikler Mermer Sanayii'ne ait krom ocağından kaynaklandığını öne sürerek ocağa yürüdü ve işletmecilere tepkilerini dile getirdi. Yetkililerin devreye girmesiyle dağılan vatandaşlar, daha sonra ilçe merkezinde toplandı.
Bu arada, gelişmeler üzerine Bursa Valisi Oğuz Kaan Köksal, Harmancık'a giderek incelemelerde bulundu. Köksal, depremde can ve mal kaybının olmadığını, bazı binalarda çatlaklar meydana geldiğini, kesin hasarın sabah saatlerinde ortaya çıkacağını belirtti.
İlçe halkının, sarsıntılara maden ocağının neden olduğu şeklinde bir kanılarının bulunduğunu belirten Köksal, "Vatandaşlarımız sarsıntı olunca, bunun maden ocağından kaynaklandığını sanmışlar, o yüzden ocağa yürümüşler. Şu anda önemli bir şey yok, her şey normal. Meydanda toplandık, halkımız bu konudaki taleplerini bize iletti. Biz de maden ocağıyla ilgili ayrıca bir araştırma yapacağımızı söyledik" dedi.
Öte yandan, Harmancık'taki depremin ardından 3.0 ve 3.1 büyüklüğünde dört sarsıntı daha kaydedildi.


    http://www.radikal.com.tr/7497937497930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.