Bursa'da 55 kişiye Gezi davası

Bursa'da 55 kişiye Gezi davası
Bursa'da 55 kişiye Gezi davası
Bursa'da Taksim Gezi Parkı olaylarına destek amacıyla Atatürk Caddesi'nde toplandıktan sonra valilik binasına taş ve bira şişeleri atıp zarar verdikleri ve 4 polis memurunu yaraladıkları iddiasıyla 55 kişi hakkında, 3 ile 9 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle dava açıldı.

BURSA - Bursa'da, Taksim'deki Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla 2 Haziran tarihinde Reşat Oyal Kültürparkı'nda toplanan yaklaşık 5 bin kişi slogan atarak Atatürk Caddesi'ne yürüdü. Gecenin ilerleyen saatlerinde sayıları 30 bine ulaşan ve caddeyi trafiğe kapatan protestocu gruba polis müdahale etmezken, iddiaya göre alkol almaya başlayan yüzleri maskeli bir grup, Atatürk Caddesi'nde bulunan valilik binasına şişe ve taş atmaya başladı. Polis bu kişilere, TOMA ve biber gazı ile müdahale etti. Yaşananlar sırasında, valilik binası ve bir polis aracında zarar meydana gelirken görevli 4 polis ise hafif yaralandı. Gözaltına alınan 55 kişi ise savcılık ve mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

3 İLE 9 YIL ARASI HAPİS İSTEMİ 
Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından Bursa Valiliği'ne yapılan saldırı ve sonrasında yaşananlar ile ilgili soruşturma tamamlandı. Haklarında, 'Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılmak', 'Görevi yaptırmamak için direnme' ve 'Kamu malına zarar verme' suçlarından 3 yıl ile 9 yıl arasında değişen hapis cezaları istenen 55 sanık, önümüzdeki günlerde 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. (Selahattin BUDAKOĞLU/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114708811470883

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aynen devam - X120

  Kendi içişleri bakanlığınızın yaptığı resmi açıklamaya göre Gezi eylemlerinde 2.5 milyonun üstünde insan sokağa çıktı. Kaynattığınız cadı kazanına hepsini atmadan bu işi bitirmeyeceğinizi anladık. Ama siz hala eylemcileri yok ettikten sonra ülkede okur yazar, kafası çalışır, medeniyetten nasibini almış insan kalmayacağını anlamadınız.

  helal sana - Dopchik

  yürü be savcı hey maşallah!! neden bir taneniz bile "kahrolsun sisi kahrolsun demokrasi geliyor hilafetin sesi" diyen kitleye de bu davdan bi tane istiyoruz!! açmazsanız adam değilsiniz!!

  3 YETMEZ EN AZ BEŞ DİYENLER - pispor

  Peki şimdi 55 çarpı 5 275 etti bu insanlara hapishane lazım hakim savcı lazım haydi onları geç ya polis kaç polis gerekir bir Gezi direnişi olduğunda aslında 3-5 hesabından önce siz bu hesapları yapın