Bursa´da Akil İnsanlar toplantısı öncesi gerginlik

Bursa´da Akil İnsanlar toplantısı öncesi gerginlik
Bursa´da Akil İnsanlar toplantısı öncesi gerginlik
Bursa'da, Akil İnsanlar Heyeti'nin toplantısı öncesi 500 kişilik grup rotesto gösteri yaparak, kurulan barikatı aşmak istedi. Polis, grubu güçlükle engelledi

BURSA - Akil İnsanlar Marmara Bölgesi Heyeti'nin Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenleyeceği toplantı öncesi, aralarında Türkiye Gençlik Birliği üyeleri ve ülkücülerin bulunduğu 500 kişilik grup gösteri yaptı. Ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri olan grup, 'Vatan sana canım feda', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Vur de vuralım öl de ölelim', 'Her Türk asker doğar', ' Hükümet İstifa' sloganları attı.

Salon önünde toplanan grup, barikatı aşmak isteyince geniş çaplı güvenlik önlemi alan polis ekipleri tarafından engellendi.

POLİS BİBER GAZI İLE MÜDAHALE ETTİ

Bursa'da Akil İnsanların Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenleyeceği ilk toplantı öncesi protestocu gruba karşı polis biber gazı kullandı. Sayıları 500'ü bulan grup kurulan bariyeri aşmak isteyince polisin biber gazlı müdahalesi ile karşılaştılar. Toplantıya sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden yaklaşık 50 kişinin davet edildiği öğrenildi.(dha/Işıl Arslan- Bülent Civanoğlu)