Bursa'da gergin gece

Bursa'da gergin gece
Bursa'da gergin gece
Osmangazi ilçesinde Roman bir vatandaşın tüfekle genç bir kızı yaralaması üzerine gerginlik yaşandı.

BURSA – Bursa’nın Osmangazi ilçesi Güneştepe Mahallesinde Roman vatandaşlarla komşuları arasında tartışma çıktı.

Roman vatandaşın pompalı tüfekle ateş etmesi sonucu saçmalardan birisinin isabet ettiği 16 yaşındaki Beyza Koç hafif yaralandı. Koç, sağlık merkezinde tedavi edildi.Olay üzerine öfkelenen mahalle sakinleri iftardan sonra toplanarak, Roman vatandaşların oturdukları evleri taşladı, at arabalarını ve bir otomobili ateşe verdi. Olayların büyümesi üzerine takviye ekiplerin yanı sıra bölgeye çevik kuvvet ve zırhlı araçlar sevk edildi. Yanan at arabalarıyla bir otomobil itfaiye tarafından söndürüldü. Roman vatandaşların oturduğu evlerin yanındaki barakalar da vatandaşlarca yıkıldı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı mahallede Osmangazi Kaymakamı Osman Taştan, olay yerine gelerek mahalle sakinleriyle görüşerek, vatandaşların evlerine dağılmalarını sağladı.
Polis ekipleri de anonslar yaparak vatandaşlara sağduyu çağrısı yaptı. Olaylar çevik kuvvetin müdahalesiyle sona erdi. Olayda, çok sayıda kişi gözaltına alındı. (aa)


  ETİKETLER:

  Çevik Kuvvet

  ,

  güvenlik

  http://www.radikal.com.tr/1142794114279411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kadın'a şiddet - capuler

  Keşke her kadına saldırıldığında ve çoçuğa cinsel istismarda bulunulduğunda duyarlı olunabilse. Bunu yapan vali yardımcısi, polis, meslek sahibi ve takim elbiseliler... yapınca neredeyiz?

  Nefret suçu - Canbaba68

  Ne galeyana gelmeye müsait bir toplum yaa Her an ülkedeki bir azınlık linç edilme potansiyeli taşıyor. Ufak bir bahane Nefreti hemen açığa çıkıyor. Bu tür durumlarda çok ağır cezalar verlimeli ki caydırıcı olsun. Aksi taktirde bu tür manzaralar bitmeyecek. Bu gün çingeneler yarın Kürtler öbür gün Aleviler... Devlet devletliğini yapsın bu ıkrçılar faşistler ağır cezlandırılsın. Tayyip zavallı romanların zararını hemen karşılasın...

  YAKIP YIKANA SAĞDUYU ÇAĞRISI - m.rozbilen

  Yakıp yıkacak,sen sağduyu çağrısı yapıp hiç bir şey olmamış gibi evlerine dağılmalarını sağlayacaksın, öyle mi? Bu linç kültürüne prim vermek değil mi? Ayni müsamahayı Gezi direnişçilerine çok görüp sabahın köründe gaza boğdunuz.Kaldı ki onlar hiç kimseye zarar vermemişlerdi.Bir meseleyi bahane edip toplu halde garibanlara saldıranların hareketini hoşgörmek, yakıp yıkmaya müdahale etmemek veya göz yummak,sözde vatandaş muamelesi yapmak adalet mi? Roman da olsa senin vatandaşın ve senin güvenliğin altında.Canını malını mütecavizlere karşı korumak senin görevin.Ayırım, kayırım ve bölücülük yapmaktan vazgeç artık.

  Gergin - rodirebel7

  Su "Gergin" kelimesi baslikta kullaniyorsunuz ya, daha yaziyi okumadan IRKCI bir saldiri oldugunu tahmin ettim. Degerli editorler lutfen biraz durust olun ve dunyada gelismis ulkelerde bu tur vakalara ne deniorsa siz de onu deyin!

  Olayı anlamadan yorum yapma - B.onur

  sevgili arkadaşlar burda Önemli olan türk, roman v.b bir ayrım yoktur farkındaysanız burda canı yanan bir kız ve silah çekilen bayanlar var sağ duyu lütfen gidip sorun bakalım neden yapmışlar neden yakmışlar . Ve empati kuralım aynısı sizin annenize , ablanıza , kardeşinize yapılsa vurulan sizden olsa ne yapardınız . ilk anlayalım sonra yargılıyalım lütfen! ..

  hay sizin gazeteciliğinize. - ahmet59

  Bir tarafta roman vatandaşlar, diğer tarafta "vatandaşlar" ha??? Kim bu vatandaşlar gazeteci beyler kim? Makbul vatandaşlar desenize, utanmayın.

  Bursa neden hep böyle - ersincaliskan@gmail.com

  O küçük kızın yaralanmasına sebep olan kendi içlerinde kutlama esnasında havaya ateş açmadan kaynaklı veya polis-jandarma kaynaklı olsa tümüyle örtbas ederler fakat iş roman-kürt'lere gelince bu bursalıların her zaman yaptığı gibi faşo damarları tutuyor...