Bursa'da maganda dehşeti: 2 yaralı

Bursa'da maganda dehşeti: 2 yaralı
Bursa'da maganda dehşeti: 2 yaralı
Bursa'da aşırı hız yapan aracıyla yapan maganda iki kişiyi yaraladı. Maganda silahıyla çevredekileri tehdit edip kaçtı

Hüseyin TÜCCAR

BURSA'da aşırı hız yapan otomobil sürücüsü direksiyon kontrolünü kaybederek bariyerlere çarptıktan sonra akaryakıt istasyonuna daldı. 2 kişinin yaralandığı ve yakıt alan minibüsün zarar gördüğü kaza sonrası kimliği belirlenemeyen otomobil sürücüsü elinde silahla sağa sola tehdit savurarak kaçtı.
Merkez Yıldırım İlçesi Ankara Yolu üzerinde 16 CEA 20 plakalı otomobille aşırı hız yapan kimliği belirsiz sürücü Yüksek İhtisas Hastanesi Kavşağı'nı geçtikten sonra direksiyon kontrolünü kaybetti. Yolun sağında bulunan bariyerlere çarpan otomobil, akaryakıt istasyonuna girdi. Otomobil, istasyonda yakıt almak için bekleyen 16 CTA 01 plakalı minibüse ve sürücüsü 39 yaşındaki Ramazan Gelturan ile istasyonda çalışan pompacı 28 yaşındaki İlimdar Bora'ya çarptı.
Kaza sonrası polis ekiplerinin yaklaştığını gören kimliği belirsiz sürücü, eli yüzü kanlı biçimde araçtan inerek, belinden çıkardığı tabancayla sağa sola tehditler savurarak kaçtı. Polis ekipleri çevrede yaptığı araştırmada sürücüye ulaşamadı. Olaydan sonra akaryakıt, istasyonuna gelen yaralıların yakınları paniğe kapıldı. Ortalığın ‘savaş alınana' döndüğü benzin istasyonunda yaralanan minibüs sürücüsü Ramazan Gelturan ile pompacı İlimdar Bora, yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazaya neden olan 35 yaşlarındaki otomobil sürücüsü polis tarafından aranıyor.