Bursa'da taciz zanlısı bu kez kaçamadı

Bursa'da taciz zanlısı bu kez kaçamadı
Bursa'da taciz zanlısı bu kez kaçamadı
Bursa'da fabrika işçisi 27 yaşındaki F.Y., vardiya çıkışı kendisine saldıran 24 yaşındaki İ.Ö.'yü bıçakla yaraladı. Genç kadının polise başvurması üzerine tedavi için hastaneye giden saldırgan polis tarafından gözaltına alındı.

RADİKAL - Özgecan'ın hunharca katledilmesi nedeniyle tüm ülkenin ayakta olduğu günlerde bir başka taciz olayı da Bursa da yaşandı. Olay, pazar gecesi saat 24.00 sıralarında Nilüfer İlçesi Ataevler Mahallesi'nde meydana geldi.

Bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan evli F.Y., Özgecan Aslan'ın Mersin'de katledilmesinden sonra korkudan çantasında bıçak taşımaya başladı. Pazar gecesi vardiyadan çıkan genç kadın servisten inerek evine gitmek için yürümeye başladı. Bu sırada bir kişinin kendisini takip ettiğini anlayan F.Y. çantasından çıkarttığı bıçağı cebine koydu. Karanlık bir noktaya geldiğinde arkasında yürüyen kişi, iddiaya göre genç kadına saldırdı. 

Hızla dönen F.Y., bıçakla kendisine saldıran kişiyi yaraladı. Yüzünden yaralanan saldırgan olay yerinden kaçtı.
F.Y.'nin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi aramaya başladı. Bu sırada, özel bir sağlık merkezine yüzünden ve omzundan yaralı bir kişinin geldiği yönünde polise ihbar geldi. Hastaneye giden Nilüfer Asayiş Bürosu ekipleri bir otomotiv fabrikasında işçi olarak çalışan İ.Ö.'yü gözaltına aldı. 

Genç kadın tarafından teşhis edilen şüpheli adliyeye sevk edildi. Aynı bölgede başka taciz olaylarına da karıştığı iddia edilen İ.Ö. ile ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.
DHA- Bülent CİVANOĞLU