Bursa'da 'yağmacılar' yakalandı

Hakkâri'de 12 askerin şehit olduğu terör saldırısını protesto gösterisi yaparken, taşla camlarını ve kilitlerini kırdıkları ŞAYPA alışveriş merkezindeki malları yağmaladıkları öne sürülen sekiz kişi yakalandı.

BURSA - Hakkâri'de 12 askerin şehit olduğu terör saldırısını protesto gösterisi yaparken, taşla camlarını ve kilitlerini kırdıkları ŞAYPA alışveriş merkezindeki malları yağmaladıkları öne sürülen sekiz kişi yakalandı.
Hakkâri'de 12 askerin şehit edilmesini protesto etmek isteyen Bursa'daki bir grup genç, geçen pazar günü akşam saatlerinde Leyla Zana'nın sahibi olduğunu öne sürdükleri alışveriş merkezi ŞAYPA'ya ait üç mağazanın camlarını kırmıştı. Çarşamba semtindeki alışveriş merkezinden zeytinyağı, şeker ve soda gibi yiyecek ve içecekleri yağmalayan, şirkete ait araca zarar veren, bir bankanın da camlarını kıran zanlılar kaçmıştı. Zanlıları araştıran Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, olaylara karışan 'hırsızlık, ırza geçmek darp ve adam bıçaklamak' suçlarından sabıka kaydı bulunan Semih Sezek, Ahmet Yılmaz, Mehmet Erdan, Aşkın Koç ile sabıka kayıtları bulunmayan Berk Türker, H.C.O. ve H.O.'yu gözaltına aldı. Sorgulamaları devam eden zanlılar, 'mala zarar vermek' ve 'yağma'yla suçlanıyor.