Bush'ların saçı Türk'e emanet

Washington Post, Laura Bush ile kızları Jenna ile Barbara'nın saçlarını dört Türk kuaföre yaptırdığını ortaya çıkardı. 'Toka' kuaför salonunun sahibi Nuri Yurt, "Bayan Bush'un saç modelini biz yarattık" dedi.
Haber: SALİH ZEKİ / Arşivi

WASHINGTON - ABD Başkanı George W. Bush'un eşi Laura Bush ve ikizleri Jenna ile Barbara, beş aydır saçlarını Türk kuaförlere yaptırıyor. Washington'daki 'Toka' isimli kuaför salonunun beş aydır gizli yürüttüğü çalışmayı Washington Post gazetesi ortaya çıkardı! Gazetenin ilavesi Style'da first lady'nin yeni saç modeli ve Toka'nın sahibi Nuri Yurt'a yer verildi.
Laura Bush'u 'dünya tatlısı' olarak nitelendiren Yurt, "Saç şeklini yaratan benim, ama her gün ekip olarak arkadaşlar gidiyorlar. Kızları ise buraya geliyor. Çok candan, çok sıcaklar. Onların durumu kolay değil; dünyanın gözü onların üzerinde. Çok klas insanlar" dedi.
First lady, sorunsuz müşteri
Laura Bush'un 'Bana yakışan nedir' diyerek? saç modeli tercihini kendisine bıraktığını ifade eden Yurt, "Kendisi sade bir insan; sade, günlük karakterine uyabilecek bir şekil yaptık. Şu anki saçı daha modern" diye konuştu. Yurt, 'independent look' (bağımsız görünüm) adını verdiği saç modelinden sonra bayan Bush'un ABD ve Avrupa basınından çok ilgi gördüğünü söyledi.
Nuri Yurt, aslen Erzincanlı. İstanbul, Nişantaşı'nda çırak olarak başladığı kuaförlük mesleğini uzun yıllar Bağdat Caddesi'nde sürdürdü. Yabancı modellerle yaptığı çalışmaların verdiği güven ve İngilizceye olan ilgisi onun yolunu 16 yıl önce ABD'ye çevirdi. Washington'daki kuaför salonlarında bir süre çalışan Yurt, Amerikalı kız arkadaşıyla evlendikten sonra dokuz yıl önce Georgetown'da bir salon açtı. 'Toka'nın ünü beş ay önce Beyaz Saray'a ulaştı. Yapılan inceleme ve denemelerin ardından Beyaz Saray, Toka ile çalışmaya karar verdi. Yurt, Selma Hayek, Bo Derek gibi sanatçılar, politika, hukuk ve iş çevrelerinden yüzlerce ünlüye hizmet veriyor.